США продовжать ракетний договір (угоду про стратегічні наступальні озброєння - СНО) з Росією тільки після того, як Москва переконає Китай сісти за стіл переговорів. Такий ультиматум російській владі поставив спецпредставник президента США з контролю над озброєннями Маршалл Біллінгслі, якого призначили на посаду менше місяця назад. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на The Washington Times.
"Одна з головних проблем з новим Договором про СНО - серед багатьох інших його недоліків - це те, що в ньому не беруть участь китайці. Росія повинна переконати Китай також сісти за стіл переговорів", - заявив Біллінгслі.
Він зазначив, що ракетний договір більш вигідний Росії, ніж США. Біллінгслі підкрелив, що Вашингтон не зацікавлений в "контролі над озброєннями заради самого факту контролю над озброєннями".
Спецпредставник США з контролю над озброєннями додав, що нові ядерні системи Китаю, в тому числі ракети меншої дальності, повинні турбувати росіян. При цьому він нагадав, що новий договір СНО містить "багато кричущих недоліків", а американський глава Дональд Трамп не зацікавлений в увічнення помилкового договору, затвердженого його попередником.
"Очевидно, що те, що робить Китай, так само орієнтовано на них, як і на нас, і росіяни повинні це визнати. Адміністрація Обами домовилася про дуже слабкий режим перевірки. Насправді в ньому дуже мало того, що містилося в первісному договорі СНО, і є значні лазівки в тому, як фізично проводиться перевірка, яку застосовують в Росії. Таким чином, це поведінка також має припинитися. Поведінка Китаю також не є прозорою або відкритою, тому не вселяє впевненості ", - зазначив Біллінгслі.
Нагадаємо, договір про обмеження стратегічних наступальних озброєнь був підписаний в 2010 році колишніми президентами Росії і США - Дмитром Медведєвим і Бараком Обамою. Його термін закінчується в лютому 2021 року. Згідно з документом, російська і американська сторони протягом семи років зобов'язалися скоротити кількість розгорнутих стратегічних носіїв - міжконтинентальних балістичних ракет, балістичних ракет підводних човнів, а також важких стратегічних бомбардувальників до 700 одиниць. Вашингтон відмовляється продовжувати договір СНО на діючих умовах і без участі Китаю. Також в США наполягають, щоб нова угода включала в себе спектр нових російських систем озброєнь, які в даний час розробляються.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Путін попередив США про небезпеку через вихід з договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (ДРСМД). Президент Росії вважає, що це рішення здатне привести до нічим не стримуваної гонці озброєнь.