Світ дає Росії і президенту РФ Володимиру Путіну шанс співпрацювати з міжнародним слідством щодо авіакатастрофи Boeing 777 на Донбасі в 2014 році, тому поки міжнародна група розслідувачів публікує не повні дані про винність Росії в загибелі авіалайнера, заявив Арік Толер, член незалежної організації Bellingcat.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на інтерв'ю Толера Радіо Свобода.
«Так, можна сказати, що слідство демонструє обережність, незважаючи на те, що воно знайшло безліч свідчень причетності Росії до катастрофи. Моя думка - на сьогоднішній день це політичне рішення, яке прийнято, щоб дати Росії як державі, дати приватним особам можливість почати по-справжньому співпрацювати зі слідством, поки ситуація не стала для них ще гіршою», - заявив Толер.
Коментуючи уточнення, чи йде мова про те, що Міжнародна слідча група офіційно не заявила про причетність Росії до катастрофи, хоча і визнала, що "Бук" був привезений в Україну з РФ, Толер сказав: «Так».
«Вони визнали факт причетності Росії, але безпосередньо не звинуватили ні Міністерство оборони, ні будь-яку з його військових підрозділів. Для мене очевидно, що саме тому вони і зробили акцент на тому, що шукають нових свідків або безпосередніх учасників, які можуть бути звільнені від кримінальної відповідальності у разі, якщо вони добровільно будуть співпрацювати зі слідством», - прокоментував Толер.
Відповідаючи на прохання прокоментувати цифри, озвучені Міжнародної слідчою групою, про причетність до катастрофи близько ста чоловік, проте без оприлюднення імен, а також про те, чи корелюють цифри з висновками Bellingcat про причетність до авіакатастрофи 53-й зенітно-ракетній бригаді з Курська, Толер сказав: «Я думаю, вони включили в це число людей по інший бік кордону, сепаратистів».
«Я думаю, що більшість з цієї сотні людей - це все-таки російські військові, не тільки з 53-ї бригади, а й з підрозділів, які транспортували "Буки" на південь Росії. А решта - сепаратисти або російські "добровольці", - продовжив аналітик.
«Знову ж таки, це в якомусь сенсі політичне питання. Очевидно, що у слідства є ще величезна кількість інформації, і вона продовжує надходити. Іноді вони навіть згадували точний час, коли була отримана та чи інша інформація, - наприклад, знімки сліду від запуску були отримані тільки навесні цього року. Я впевнений, що у них є імена і прізвища конкретних російських солдатів, які, як вони думають, чи навіть як вони знають точно, причетні до цієї історії. Але я думаю, у слідства є і маса іншої інформації», - вважає Толер.
«Я помітив, що на сьогоднішній прес-конференції (28 вересня - Ред.) вони навіть замазали на одному відео точний індекс ракети "Бука", залишивши тільки першу частину - "9М38", хоча це був шматочок тривалістю всього 3 секунди. На ньому замазані останні два знаки, той самий індекс "M1", навколо якого було багато суперечок і який точно збігається з "Буками", що стояли на озброєнні в 53-й бригаді з Курська», - продовжив Толер.
«Я думаю, вони обережні, щоб дати Росії шанс зробити крок від могили, яку вона собі риє, продовжуючи все заперечувати», - вважає американський експерт.