Російський політолог, доктор історичних наук Лілія Шевцова вважає, що Росія входить в затяжну економічну і соціальну кризу, а також прогнозує, що реальна підтримка Володимира Путіна на майбутніх президентських виборах буде невисока.
Про це вона розповіла в інтерв'ю ONLINE.UA.
За її словами, після виборів до Державної Думи Росія отримала тоталітарний парламент.
"Пил після думських виборів влігся. Нова Дума представила себе світові. Російська влада, дивлячись з екранів телевізора, виглядала цілком задоволеною. Нові керівники Думи випромінювали впевненість. І дійсно: вперше за пострадянську історію Росія отримала фактично тоталітарний парламент, тобто парламент, в якому правляча партія має конституційну більшість - 343 місця з 450. Це означає, що правлячій "Єдиноій Росії" зовсім не потрібно тепер йти на угоди і обходити свої партії-сателіти - комуністів, ЛДПР Жириновського і "Справедливу Росію". Але на ділі ситуація з "перемогою" виглядає неоднозначно. А якщо говорити відверто - то зовсім плачевно", - сказала Шевцова.
"Згідно математичного аналізу, який провели одразу по слідах виборів незалежні дослідники, в першу чергу Сергій Шпількин і Дмитро Орєшкін, ми можемо побачити парадокс: "Єдро" отримало більше місць в Думі, але проголосувало за нього набагато менше народу. Шпількин переконливо довів, що за "Єдину Росію" проголосувало лише 15% (!) від загального числа виборців, і вкидання бюлетенів склало близько 12 млн. Словом, радіти владі нічому, і виникає питання: наскільки легітимна нова Дума в очах російського населення?", - додає політолог.
Вона вважає, що вибори в Держдуму показали, що реальна підтримка Путіна на майбутніх президентських виборах буде невисокою.
"Кремль в ситуації вичерпання внутрішніх ресурсів буде змушений відчайдушно шукати нові джерела легітимності. Військовий патріотизм і "кримський консенсус", які були основою для легітимації російської влади, починаючи з 2014 року, поступово вивітрюються. А що може їх замінити? Навіть цілком лояльні до влади спостерігачі сьогодні роблять висновок про "неповну" легітимацію нової Думи. А якщо тільки 15% виборців підтримало партію Путіна, то яка може бути його реальна підтримка в ході майбутніх президентських виборів? Безперечно - Путін переможе. Але чого буде коштувати його перемога, і наскільки вона буде стійкою? Думаю, що ці питання - головний біль Кремля", - відзначає Шевцова.
Вона розповіла, чому Кремль не дав потрапити до нового складу Держдуми опозиційним партіям.
"Влада, звичайно, обговорювала варіанти нової конфігурації Думи з урахуванням входження Росії в затяжну економічну і соціальну кризу. Один з варіантів був - дозволити створити в Думі невелику фракцію дисидентів у вигляді фракції "Яблука", або дати потрапити в Думу кільком опозиційним "крикунам". Це ніяк не вплинуло б на процес роботи кремлівського законотворчого "принтера", але створило б видимість більшої легітимності і плюралізму. Кремль на це не пішов - він вибрав варіант "тоталітарної" Думи, навіть урізавши представництво вірних партій-сателітів. Це свідчить про розуміння Кремлем нових загроз і його рішення не допускати ніяких ризиків в ситуації, коли явно наростають хвилі соціального невдоволення. Навіщо в цей момент мати фрондерів всередині держвлади?!", - сказала політолог.
Більше читайте в інтерв'ю Лілії Шевцової ONLINE.UA: У Кремля закінчуються ресурси, його остання "перемога" виглядає плачевно.
- Категорія
- Світ
- Дата публікації