Постійний представник Росії при ОБСЄ Олександр Лукашевич на засіданні Постійної ради ОБСЄ розповів про нові умови обміну полоненими.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на УНІАН.
Він наполягає, щоб в рамках обміну "всіх на всіх" Україна відпустила всіх терористів, затриманих в різних регіонах України, а також російських громадян, які приїхали в Україну "відвідати родичів".
"Обмін затриманими за принципом "всіх на всіх" все ще потребує вирішення. У зв'язку з подіями на південному сході України в ув'язненні виявилася значна кількість людей не тільки в зоні конфлікту, а й в Харкові, Одесі, Дніпропетровську, Києві, інших частинах України. Не отримуємо належної інформації від української сторони про долю російських громадян, що приїжджають відвідати своїх родичів, які потім пропадають безвісти", - зазначив Лукашевич.
За його словами, в Росії не можуть виключити того, що вони заарештовані Службою безпеки без дотримання належних правових процедур і містяться в ув'язненні без права листування і повідомлення кого-небудь. При цьому Лукашевичу не подобається активні дії влади України проти проросійських виступів в країні.
"Що стосується "побутового сепаратизму", нагадаємо зміст розвішаних по країні плакатів, що пояснюють, кого треба здавати в політичну поліцію України. Зокрема, сепаратист - навіть той, хто агітує проти мобілізації. Серед інших ознак складу злочину вказуються: "осквернення цінностей українського народу, сумніви в існуванні української нації, поширення чуток про неіснуючу загрозу російській мові, а також страхів і паніки, вихваляння ЛНР і ДНР й ін. Таке ось тлумачення ст. 110 Кримінального кодексу України, яка передбачає покарання до 12 років позбавлення волі", - сказав представник Росії в ОБСЄ.
Лукашевич прийшов до висновку, що боротьба з сепаратизмом - це ще й інструмент внутрішньополітичних розборок в Україні. Він закликав Спеціальну моніторингову місію ОБСЄ не обмежуватися спостереженням за "праволюдською ситуацією на Донбасі", а стежити за тим, що відбувається і на підконтрольних уряду України територіях.
Раніше глава спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Олександр Хуг заявив, що місія з самого початку своєї роботи на Донбасі фіксувала участь російської армії в бойових діях.