Росія влаштувала нову небезпечну провокацію. На цей раз два російських протичовнових літака Іл-38 направили в зону Аляски. Операція проходила вночі, але командуванню повітряно-космічної оборони Північної Америки (NORAD) вдалося ідентифікувати військові повітряні засоби РФ. На їх перехоплення були спрямовані винищувачі F-22 за підтримки літака-заправника KC-135 Stratotanker Транспортного командування Військово-повітряних сил США. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на заяву командувача NORAD генерала Терренса О'Шонессі.
"П'ятий раз за місяць NORAD продемонструвало свою готовність і здатність захищати батьківщину, перехопивши російські військові літаки, що увійшли в нашу розпізнавальну зону ППО Аляски", - зазначив О'Шонессі.
Відомо, що російські військові літаки пройшли в 50 милях (близько 93 км) від острова Унімак уздовж Алеутських островів і знаходилися в ідентифікаційної зоні ППО Аляски близько чотирьох годин. І подібну провокацію Росія влаштувала вже в п'ятий раз за останній місяць.
Подібні провокації Росія влаштовує і над Чорним морем. Кілька днів тому два бомбардувальники Ту-22 у супроводі двох винищувачів Су-27 направили до кордонів Румунії, де знаходиться повітряний простір НАТО. У командуванні НАТО екстрено відреагували на нахабні дії російської авіації. Спочатку на перехоплення російських бомбардувальників і винищувачів підняли румунські МіГ-21. Але так як бойові літаки російських ВКС продовжували політ, то довелося підняти в повітря винищувачі МіГ-29 ВПС Болгарії, а потім винищувачі TUAF F-16 турецьких ВПС.
До цього російські фронтові бомбардувальники Су-24 і Су-30СМ були підняті в повітря для відпрацювання ударів по кораблях противника в акваторії морських полігонів в Балтиці. На небезпечні дії ударної авіації Росії звернули увагу військові сили Бельгії, які направили до російських кордонів літак F-16 зі своєї бази в Прибалтиці, але російські військові направили на їх перехоплення літаки прикриття.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Росія терміново підняла в небо ланку багатоцільових винищувачів Су-27 морської авіації Балтійського флоту, які провели повітряні бої і виконали перехоплення заданої повітряної цілі. До речі, ці навчання були проведені миттєво після того, як США заявили про вихід з Договору з відкритого неба.