Адміністрація президента Росії Володимира Путіна намагається чинити вплив на європейську політику через роботу з радикальними молодіжними рухами в Європі - як лівого, так і правого спрямування.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на розслідування групи Bellingcat.
Повідомляється, що російська влада підтримує активні зв`язки з молодіжним крилом маргінальної партії "Альтернатива для Німеччини" (AfD). Її глава Маркус Фронмайер провів цілий ряд зустрічей з функціонерами режиму Путіна, серед яких керівник департаменту міжнародних зв'язків партії "Єдина Росія" Костянтин Петриченко, лідери молодіжної організації "Об'єднаний молодіжний фронт", місія якого характеризується як підтримка путінського політичного курсу, Дарина Шарова - керівник міжнародного напрямку "Молодої Гвардії Єдиної Росії", яка теж займається налагодженням зв'язків Росії з зарубіжними молодіжними рухами, депутат Держдуми і член думського комітету з міжнародних справ Антон Морозов діалог з яким був присвячений "перспективам співпраці Росії і Німеччини в умовах санкцій", Ксенія Шляміна з ОМФ та її чоловік Микола.
Один з проектів ОМФ - "Росія - Європа: новий поворот", який описується як кампанія по веденню діалогу "російських політиків і представників молодіжних крил найбільших європейських партій, які виступають за скасування санкцій проти РФ".
Не менш тісні зв'язки підтримуються Кремлем і з "Австрійської партією свободи" (FPO), з якою в грудні "ЄдРо" підписало угоду про спільну роботу в "молодіжних, жіночих, освітніх, гуманітарних та інших соціальних організаціях" з метою "зміцнення дружби і виховання молодого покоління в дусі патріотизму і радості праці".
Зазначається, що "Сербська народна партія" та націоналістична партія "Двері" також стали об'єктами докладання зусиль Москви. У минулому році Дарина Шарова з соратниками з МГ зустрілися з ними для обговорення "молодіжних проектів". У 2014 році влаштували антинатовську демонстрацію, про яку пізніше розповіла МГ.
Читайте також: Держави G-7 готові ввести додаткові санкції щодо Росії
Ще один "друг" Москви - Демократичне молодіжне співтовариство Європи (DEMYC), яка займається зміцненням "постійних зв'язків між центристськими і правоцентристськими партіями по всьому світу".
Не менш пильну увагу приділяють в Кремлі і лівому флангу. У лютому 2016 року колишній глава російського федерального агентства у справах молоді "Росмолодь" Сергій Поспєлов провів зустріч з Ніколасом Пападімітріу - президентом "Всесвітньої федерації демократичної молоді" (ВФДМ), яка вважається продовжувачем справи, яка існувала у радянські часи "Комуністичного інтернаціоналу молоді", пов'язаного з "Комінтерном".
Росія хоче отримаи вплив й у Нідерландах. Так, Зураб Агірбов, що працює в представництві "Росспівробітництва" в Нідерландах, в липні 2014 організував приїзд делегації молодих голландців в Москву, де вони взяли участь в конференції "Нове покоління", на якій виступили представники "Молодої Гвардії", "Росмолодежи" і "Росспівробітництва".
Пізніше глава "Експертного центру Російської Федерації" запросив учасників "Нового покоління" на зустріч в посольство Росії в Гаазі. "Експертний центр" відомий тим, що через групу в Facebook поширює прокремлівську пропаганду, називаючи це "сприянням кращому розумінню діяльності Росії в Нідерландах і Бельгії".
В мережі прокоментували доповідь Bellingcat.