Синод в Стамбулі прийняв рішення про саморозпуск російського екзархату в Європі. В Константинополі вирішили скасувати Архиєпископії російських церков у Західній Європі та інтегрувати її парафії в різні святі митрополії Патріархату. 23 лютого російський екзархат провів збори, де було вирішено не підкорятися патріарху Варфоломію.
Про це йдеться в повідомленні, опублікованому на сайті Orthodoxie.com, передає ONLINE.UA.
Відомо, що Генеральна асамблея кліриків і мирян російського екзархату в Західній Європі провела позачергове засідання напередодні в Парижі. У ньому прийняли участь 206 осіб, 191 з яких вступили проти саморозпуску. Передбачається, що свою подальшу долю, а саме питання канонічного підпорядкування після фактичного відходу від Константинополя, російський екзархат визначить в найближчі три місяці. Рішення про підпорядкування буде затверджено на Генасамблеї в червні.
Нагадаємо, архієпископія православних російських церков у Західній Європі (російський екзархат) з центром в Парижі була створена на основі парафій російських емігрантів після революції 1917 року. У 1999 році патріарх Варфоломій підтвердив, що російський екзархат перебуває в підпорядкуванні Константинополя. В кінці листопада 2018 року, після того, як РПЦ відмовилася підкорятися Варфоломію через надання Томосу об автокефалії Україні, Синод в Стамбулі прийняв рішення про розпуск російського екзархату, а його духовенству і віруючим запропонували перейти в підпорядкування місцевих грецьких архієреїв.
Слід зазначити, що російський екзархат в Європі налічує 65 парафій, два монастирі та 11 діючих церков, а його клір налічує понад 100 священиків і 30 дияконів. Парафії російського екзархату знаходяться у Франції, Бельгії, Нідерландах, Великій Британії, Німеччини, Норвегії, Швеції, Данії, Італії та Іспанії.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Мінкульт назвав церкви УПЦ МП, які повинні змінити назву в Україні протягом трьох місяців.