Потенційно в Росії можливе виникнення внутрішніх конфліктів в республіках Карачаєво-Черкесія і Кабардино-Балкарія, а також в Ставропольському краї.
Про це в інтерв'ю ONLINE.UA розповів російський політолог Михайло Сава.
Читайте також: Путін сам допомагає розвалити Росію - політолог пояснив велику небезпеку для РФ
"Конфлікти можливі не тільки між російськими і етнічними меншинами, але також між етносами-сусідами. Їх можна прогнозувати на основі історії взаємодії цих етносів. У Карачаєво-Черкесії основний потенційний конфлікт - між карачаївцями і росіянами. Це дві основні за чисельністю групи республіки, черкесів там всього близько 12%", - пояснив політолог.
"У КБР є напруженість між кабардинцями, дуже близькими черкесам (термін черкес використовується часто як об'єднувальна назва для адигейців, кабардинців і черкесів), і балкарцями, які, по суті, є одним народом з карачаївцями. Між ними, кабардинцями і балкарцями, іскрить часто по, здавалося б, абсолютно безневинним приводам. Наприклад, активісти кабардинського руху люблять влаштовувати кінні походи в річницю Канжальской битви, це самий початок XVIII століття. А балкарські активісти стверджують, що такої битви взагалі не було, і встають на шляху цих кінних походів...", - продовжив він.
Читайте також: Дії Путіна загрожують йому сепаратизмом і розвалом РФ - російський політолог
"Звичайно, Північний Кавказ - потенційно конфліктний регіон. Конфлікт може виникнути на Ставропіллі. Якщо їхати через Ставропільський край, то ви побачите, що третина Ставропілля на сході вже є фактично територією Дагестану, вона заселена вихідцями з Північного Дагестану. Як тільки бачите на заправці в Ставропіллі молитовну кімнату для мусульман - це вже Дагестан, де немає такої кімнати - почалася російська територія. Ця експансія викликає не тільки напруженість, але і явні конфлікти, і Ставропілля може стати територією масштабного конфлікту між росіянами і кавказцями", - додав Сава.
"Інші території регіону або мононаціональні, як Чечня або Інгушетія, або там ситуація як в Осетії - росіяни і осетини не демонструють протиріч. Вірмени в конфліктах на Північному Кавказі зазвичай виступають разом з росіянами в силу релігійної близькості", - резюмував він.