Російські пропагандистські ЗМІ поширили новий фейк про те, що жителі Полтавської області нібито вимагають відновлення економічних зв'язків з Росією.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на StopFake.
На обласному сайті петицій з'явилася відповідна петиція, яка набрала необхідні дві тисячі голосів для розгляду. У тексті документа говорилося про великі втрати робочих місць, суттєве скорочення валютної виручки після розриву економічних відносин між Україною з Росією, а також про необхідність створити міжурядову робочу групу між країнами для розробки плану відновлення відносин.
Однак незабаром після поширення в російських ЗМІ інформації про «вимогу» жителів Полтавської області, прес-служба обласної ради Полтави опублікувала спростування, в якому говориться, що для створення облікових записів для підписів за петицію використовувалися анонімні зарубіжні VPN-сервери, і сервери з непідконтрольної території Україні, зокрема, міста Луганська.
"Також згідно з реєстром з однієї IP-адреси свої підписи ставили кілька людей. Були випадки, коли один сервер використовували більше 300 підписантів. Про яке чесне, а головне законне голосування тут можна говорити?" - заявив координатор напрямку, радник голови Полтавської обласної ради Ганна Шавир.
Читайте також: Ро сія зробила новий фейк про українців: з'явилися відео та жорстке викриття
У двох інших областях, Дніпропетровській і Чернігівській, були проголосовані такі ж петиції. Всі вони мають ознаки того, що створювалися не жителями цих регіонів, а результати голосування були сфальсифіковані.
На підставі петиції нібито жителів Полтавської області російські ЗМІ повідомили, що «Полтавська область молить Київ про дружбу з Росією» і «Жителі Полтавської області закликали владу України відновити зв'язки з РФ». Новину поширили такі пропагандистські видання, як ТАСС, Зірка, Російська газета, Погляд, rubaltic.ru, Коментарі та інші.
Як повідомляв ONLINE.UA, російські ЗМІ масово поширили фейк про бійця АТО Едмонда Саакяна, який нібито сфотографований з відрубаною рукою "ополченця", хоча насправді це рука манекена.