Довгі роки вчені сперечаються про користь спільного сну подружжя. Одні з них раніше доводили, що перебування в одному ліжку погіршує якість сну, інші заявляли, що в такому випадку більше висипаються чоловіки, а не жінки, при цьому треті запевняли, що спати разом дуже корисно для здоров'я, відзначаючи, що під час сну з коханою людиною в одній постелі виробляється гормон окситоцин, який дозволяє краще боротися зі стресом. Ця битва століття нарешті завершилася і точку в цій суперечливій дискусії поставили міжнародні дослідники з Німеччини, Данії та США. Вони довели, що пари, які сплять в одному ліжку, краще висипаються, а їх сон міцніше на 10%, ніж у людей, які вважають за краще нічний відпочинок на самоті. Результати своєї роботи вчені опублікували в Frontiers in Psychiatry, передає ONLINE.UA.
Для того, щоб знайти відповідь на складне питання - як корисніше спати разом чи порізно - експерти провели дослідження, до якого залучили 12 гетеросексуальних пар. Їх на кілька ночей помістили в лабораторію сну, де вони були підключені до комплексів полісомнографії. В ході експерименту подружжя просили лягати спати разом, а потім порізно. В результаті вчені прийшли до досить цікавих висновків.
Виявляється, у сплячих разом пар була більш тривалою і міцною так звана фаза швидкого сну. Ця фаза займає 20-25% нічного відпочинку, під час якої мозок перезавантажується, відкидає все зайве з накопиченого за день, йдуть переживання і стрес. Якраз під час швидкої фази сну людина як правило бачить сни.
"Сон з партнером може насправді дати вам додатковий імпульс щодо вашого психічного здоров'я, вашій пам'яті і творчих навичок вирішення проблем", - зазначив співробітник Центру інтегративної психіатрії, доктор Хеннінг Йоханнес Дрюс.
Крім того, коли люди сплять в одному ліжку, у них синхронізуються цикли сну, що дозволяє їм засинати і прокидатися приблизно в один час. При цьому особливо сильним цей ефект був у тих пар, які перебували в міцних відносинах.
Експерти визнали, що під час спільного сну у людей дійсно збільшується кількість несвідомих рухів. Але ці рухи не порушують архітектуру сну, а значить партнери, що сплять в одному ліжку, не заважають один одному.
Правда, робити висновок про те, що сон з коханою людиною в одному ліжку може вилікувати розлади сну і безсоння, вчені не стали. Вони відзначили, що ніхто з учасників експерименту, наприклад, не страждав хропінням уві сні, та й все респонденти ще до дослідження звикли спати разом.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що американські експерти з клініка Майо назвали шкідливу позу для сну. За їх твердженням, сон на животі є найгіршою позою для здорового нічного відпочинку.