Національний банк України на чолі з Валерією Гонтаревою заборонив розрахунки готівкою для фізичних осіб при операціях на суму понад 50 тисяч гривень.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на прес-службу НБУ.
Відповідна постанова НБУ набуде чинності з 4 січня.
Раніше гранична сума розрахунків для фізосіб готівкою становила 150 тисяч гривень.
Гранична сума розрахунків готівкою в 50 тисяч гривень встановлена для угод між фізособою та підприємством (підприємцем) протягом одного дня; той же ліміт буде діяти для розрахунків фізосіб між собою за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню.
Читайте також: Звернення Гонтаревої до українців схвилювало мережу: з'явилося відео
При цьому, згідно з постановою НБУ, фізичні особи мають право здійснювати розрахунки на суму понад 50 тис. грн шляхом перерахування коштів з поточного рахунку на поточний рахунок, внесення та / або перерахування коштів на поточні рахунки (в тому числі в депозит нотаріуса на окремий поточний рахунок в національній валюті).
Безготівкові розрахунки можуть здійснюватися без будь-яких обмежень, відзначають в Нацбанку.
У той же час гранична сума розрахунків готівкою підприємств (підприємців) між собою протягом одного банківського дня залишається незмінною і становить 10 тис. грн.
У Нацбанку підкреслюють, що встановлення граничної суми розрахунків готівкою на рівні 50 тис. грн не завдасть незручностей громадянам і не буде зачіпати щоденні покупки населення.
"Рішення Національного банку України з цього питання повністю відповідає міжнародному досвіду - багато європейських держав (Франція, Бельгія, Португалія, Італія, Іспанія, Греція) встановили граничні суми розрахунків готівкою, інші країни також планують ввести аналогічні норми", - сказано в повідомленні НБУ.
Контроль за дотриманням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) згідно з Податковим кодексом України здійснюватимуть органи Державної фіскальної служби.
У регуляторі підкреслюють, що зниження граничної суми розрахунків готівкою посприяє забезпеченню стабільних надходжень готівки в банківську систему; прискоренню розвитку безготівкового сегмента.
У Нацбанку також зазначають, що комплексною програмою розвитку фінансового сектора України до 2020 року передбачено поступове зниження рівня готівки в економіці до 12%.
В НБУ нагадують, що в 2014 році цей показник становив 18,1%, а за результатами 2015 року скоротився до 14,6%.
Як повідомляв ONLINE.UA,
.