Російський екс-депутат Держдуми Денис Вороненков, розстріляний в центрі Києва 23 березня, у себе на батьківщині був оголошений "зрадником" і розшукувався за шахрайство. В Україні Вороненков виступив свідком у справі про втечу екс-президента Віктора Януковича.
Онлайн-хроніку подій в зв'язку з вбивством екс-депутата російської Держдуми в Києві читайте на ONLINE.UA
ONLINE.UA зібрав основні факти про те, як жив політик після втечі з РФ.
Утікач і громадянин України
Депутат Державної Думи Російської Федерації 6-го скликання Денис Вороненков разом зі своєю дружиною, також депутатом Держдуми РФ і оперною співачкою Марією Максаковою, приїхали в Україну в жовтні 2016 року і одразу ж звернулися до міграційної служби за отриманням громадянства. А уже 6 грудня і Вороненков, і його дружина отримали українські паспорти.
Це рішення викликало шквал обурення в українському суспільстві, оскільки комуніст Вороненков свого часу голосував за анексію Криму. Українці згадували десятки історій добровольців-іноземців, які воювали на боці України на Донбасі і так і не отримали українське громадянство - і ставили це в провину президенту Петру Порошенку.
Як виявилося пізніше, ці претензії були не зовсім обгрунтовані: громадянство Вороненков отримав завдяки українському корінню - його родичі живуть в Херсонській області.
Свідок у справі Януковича
Після приїзду в Україну Вороненков давав свідчення в ГПУ у справі про держзраду екс-президента Віктора Януковича. Російський політик, зокрема, заявляв, що Янукович повинен був отримувати в Росії "не притулок, а справедливий суд".
В українській пресі Вороненков неодноразово заявляв, що рішення Держдуми по анексії Криму було великою помилкою. Екс-депутат стверджував, що не голосував за відповідне рішення - його карткою нібито скористалися однопартійці.
Як пояснював в інтерв'ю українським журналістам Вороненков, покинути Росію ще до закінчення каденції Держдуми вони з дружиною вирішили через переслідування з політичних мотивів - як людей, «не вмонтованих в систему", а значить - що підлягають знищенню.
Шахрай?
Відносно Вороненкова в Росії було порушено кримінальну справу за фактом шахрайства. Йому ставили незаконні операції з нерухомістю. Вороненкова звинувачували, зокрема, в незаконному переоформленні будівлі кондитерської фірми в центрі Москви.
У Росії втечу Вороненкова і Максакової сприйняли дуже болісно. Після їх від'їзду в Україну практично на всіх ключових телеканалах захлинаючись обговорювали "зраду" цього подружжя і всіляко поливали їх брудом. Втім, і за кілька місяців після цієї події прізвище Вороненкова, як і раніше, залишається на слуху. Всього за три дні до вбивства екс-депутата Держдуми в Києві центральні російські ЗМІ знову почали масово писати про "злочини" депутата-втікача.
Відзначимо, в інтерв'ю "Цензору" Вороненков коментував можливість замаху на нього:
"- У Києві був здійснений теракт, був убитий колишній російський журналіст Павло Шеремет, обставини говорять, що він міг стати жертвою російських спецслужб. Ви не боїтеся, що ви також зараз є потенційною мішенню для російських терористів, і за вами можуть влаштувати полювання?
- Не можна недооцінювати будь-які ризики. Але я теж підготовлена людина. І ризик є. Але ризик в Києві для мене не вище, ніж в Москві. Я готовий до ризику".
Як повідомляв ONLINE.UA, радник глави МВС Антон Геращенко раніше назвав розстріл Дениса Вороненкова "замовним політичним вбивством".
- Категорія
- Події
- Дата публікації