В УПЦ МП не бажають визнавати свій зв'язок з РПЦ і міняти назву відповідно до прийнятого закону. Там готують позов до Конституційного суду, в якому будуть відстоювати своє право називатися Українською православною церквою Московського патріархату.
Про це заявив голова юридичного відділу УПЦ МП протоієрей Олександр Бахов, повідомляє ONLINE.UA з посиланням на інформаційно-просвітницький відділ церкви.
В УПЦ МП категорично заявили, що не збираються змінювати назву, що їх зобов'язує зробити закон.
"У тексті закону не має згадки про Українську Православну Церкву і не містить ніяких конкретних формулювань про те, хто і як повинен називатися. Це вже буде визначати відповідний орган державної влади після вступу в силу закону. Тому, мене, м'яко кажучи, дивують висловлювання деяких політиків, ЗМІ, які починають спотворювати офіційну назву УПЦ, стверджуючи, що УПЦ вже не існує, або, що вона нібито стала РПЦ в Україні. Це не відповідає дійсності", - заявив Бахов.
На його думку, прийнятий в Україні закон не позбавляє УПЦ МП назви, так як рішення про перейменування може приймати тільки Собор, а не Верховна Рада. Бахов підкреслив, що у Онуфрія вважають, що закон про те, що УПЦ МП має змінити назву із зазначенням приналежності до Росії, порушує конституційні норми і право на свободу віросповідання. Тому там мають намір оскаржувати його в судовому порядку.
"Крім цього він не відповідає Конституції України і порушує міжнародні зобов'язання, які на себе взяла наша держава, відображені в таких основоположних документах як, Загальна декларація прав людини, Міжнародний пакт про громадянські і політичні права, Декларація про ліквідацію всіх форм нетерпимості та дискримінації на основі релігії або переконань, Конвенція про захист прав людини і основних свобод", - стверджує представник Онуфрія.
Нагадаємо, Верховна Рада 20 грудня прийняла законопроект, згідно з яким УПЦ МП повинна змінити назву і вказати свою приналежність до Росії. В УПЦ МП заявили, що цей законопроект порушує право на свободу віросповідання і дискримінує за релігійною ознакою мільйони віруючих громадян України і закликали президента Петра Порошенка ветувати його. Однак 22 грудня Порошенко підписав закон про перейменування УПЦ МП.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Російська православна церква (РПЦ) має намір продовжити впливати на ситуацію в Україні у зв'язку зі створенням незалежної церкви через міжнародні правозахисні організації.