Румуни з України поскаржилися Бухаресту на "примусову українізацію" - у чому річ
Категорія
Україна
Дата публікації

Румуни з України поскаржилися Бухаресту на "примусову українізацію" - у чому річ

Румуни з України поскаржилися Бухаресту на "примусову українізацію" - у чому річ
Джерело:  online.ua

Національна рада румунів в Україні поскаржилася офіційному Бухаресту на порушення прав їхньої громади на освіту рідною мовою та проєкти адмінреформи. Варто звернути увагу на те, що звернення організації адресоване до парламентських комітетів та урядових інституцій, які опікуються румунами за кордоном і зовнішньою політикою, керівників парламенту, прем’єра та президента. За словами авторів звернень, румуни в Україні, яких налічується близько 500 тисяч і вони є другою національною меншиною в країні після російської, "піддаються добре організованому систематизованому процесу примусової українізації" у "всіх сферах державної політики". Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на румунську службу "Радіо Свобода".

Зазначається, що вони скаржаться на нібито порушення права румунів в Україні на освіту рідною мовою, називаючи це "культурно-мовним геноцидом", а також кажуть про ризики для їхніх інтерсів проєктів адміністративної реформи у Чернівецькій області.

"За їхніми словами, зараз румунська громада компактно проживає у чотирьох з 11 районів Чернівецької області, але якщо після адмінреформи область поділять на 3-4 макрорегіони, румуни в них становитимуть близько 10% населення. Це, на їхню думку, призведе до того, що румуни більше не матимуть свого представника у Верховній Раді та будуть мати недостатнє представництво на місцевому рівні, і, таким чином, не зможуть захищати свої права на освіту, використання рідної мови, та національну ідентичність", - йдеться в повідомленні.

Окрім того, вони розкритикували Румунію за недостатнє відстоювання інтересів румунської громади в Україні, згадуючи і про захист їхніх інтересів на рівні двосторонніх відносин, і про так і не відкритий Румунський культурний інститут.

"У публічному дискурсі в Україні створено уявлення про те, що лише Угорщина, Польща та Росія мають заперечення проти української асиміляційної політики, а Румунія задоволена тим, що відбувається", - йдеться у зверненні.

Громада просить Румунію досягнути з Україною домовленостей подібно до тих, які вже є між Україною та Угорщиною.

Як повідомляв ONLINE.UA,  нещодавно суд Євросоюзу виступив з жорсткою критикою  проти Угорщини. Країна раніше відмовилася від приймання біженців.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?