Бюджетна децентралізація надала фінансово-політичним групам в Україні нові можливості одержання надзвичайних економічних дивідендів при досить невеликих вкладеннях.
Яскравий приклад - фракція партії «Самопоміч» в дніпропетровській міській раді, яка з мінімальної кількості депутатських мандатів “вичавлює“ максимальну кількість бонусів, пише РБК-Україна в матеріалі “Бюджетна децентралізація по-дніпровськи: якими можливостями користуються політичні групи“.
Як пише видання, криза підвищив інтерес фінансово-політичних угруповань до бюджетних грошей, а децентралізація частково змістила фокус з центру на периферію.
“У результаті змін в законодавстві, місцеві бюджети в 2015 році зросли на 26 мільярдів гривень у порівнянні з 2014. Ще на 21 мільярд — тільки за перше півріччя 2016-го. В Дніпрі, про який мова буде йти нижче, бюджет зріс у 2016 році до 8,4 мільярда гривень порівняно з 5,3 мільярдами роком раніше. На тлі економічного спаду цей ресурс привернув не тільки визнаних метрів бізнесу на політиці, але і “нових осіб“, тих, хто прийшов у місцеву владу на постреволюційної хвилі“, - йдеться в статті.
Автор звертає увагу, що минулі вибори мера Дніпра багато хто вважають політичним тріумфом Бориса Філатова, однак це лише видима частина великої історії. “Філатов за результатами виборів отримав вкрай строкатий і неоднорідний склад міської ради, де у маленької фракції «Самопомочі» виявилася вирішальна роль у питанні формування більшості. Тому реальними тріумфаторами місцевих виборів в Дніпрі став зовсім не Філатов, який отримав в управління проблемне і напівзруйноване міське господарство, а не сама примітна в Дніпрі сім'я Мішалових. Після того, як секретарем міськради Дніпра став лідер місцевої «Самопомочі» В'ячеслав Мішалов, будівельні компанії його батька – Дмитра Мішалова – почали освоювати сотні мільйонів гривень з міського бюджету“, - повідомляє РБК-Україна.
Напередодні місцевих виборів Мишаловым пощастило зробити вдале вкладення в політичну партію «Самопоміч», яку В'ячеслав Мішалов почав представляти в Дніпрі з літа 2015 року.
"Провівши на виборах до міської ради групу з п'яти депутатів, Мішалов примудрився виторгувати собі крісло секретаря міської ради, а своєму соратнику – Артему Хмельникову, який очолював виборчий список «Самопомочі» - позицію голови бюджетної комісії. Ставка В'ячеслава Мішалова на бренд «Самопомочі» виявилася надвдалою.
Як повідомляють “Наші гроші“ з посиланням на дані “Вісника державних закупівель“, з березня по жовтень 2016 року фірма Дмитра Мішалова “Майстер-Буд“ отримала підрядів на суму 466,08 млн грн. У великому меню міських проектів, до яких компанія Дмитра Мішалова отримала доступ відразу після призначення В'ячеслава Мішалова секретарем міськради – ремонти доріг, реконструкція набережної Дніпра, медустанов і таких складних інженерних об'єктів, як дніпровські мости“, - йдеться в статті.
У листопаді 2016 року, згідно з інформацією “Наших грошей“, Департамент благоустрою та інфраструктури Дніпропетровської міської ради за результатами тендеру замовив ТОВ “Завод Майстер-Профі“ капітальний ремонт автодорожнього мосту №2 через Дніпро за 177, 79 млн грн. За даними видання, з міського бюджету Дніпра на рахунки компаній Мішалових менш ніж за рік перекочувала суму понад півмільярда гривень.
Видання зазначає також, що для лідера партії Самопоміч Андрія Садового ситуація в Дніпрі може стати неприємним сюрпризом і приводом для численних запитань. “Лідер партії “Самопоміч“ Андрій Садовий, останнім часом міцно увійшов в образ одного з головних критиків влади, у зв'язку з вкрай небезпечною ситуацією навколо своїх соратників у Дніпрі, схоже, також стикається з серйозним викликом“ – пише РБК-Україна.
- Категорія
- Політика
- Дата публікації