Президент Дональд Трамп у середу підписав законопроект про введення нових санкцій по відношенню до Росії, тим самим закривши питання про те, чи буде він підтримувати законодавство, прийняте Конгресом минулого тижня. Проте, він (Дональд Трамп - ред.) все ще критикує цю міру.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на NBC News.
Читайте також: Санкції США проти Росії: в ЄС анонсували заходи у відповідь
Законопроект накладає санкції на Росію - посилаючись на її кібератаки, а також на агресію по відношенню до України і Сирії, а також накладає нові санкції на Північну Корею та Іран.
Законодавство США обмежує можливість президента скасовувати санкції в односторонньому порядку - це те, на чому наполягали законодавці.
Трамп підписав законопроект за зачиненими дверима, без будь-якого освітлення в пресі. В одній заяві Білого дому, опублікованій після підписання і згадуваній як «офіційна заява про підписання», президент назвав деякі з положень «явно неконституційними».
У другій заяві Трамп нарікав, що законопроект «зазіхає на повноваження виконавчої влади у веденні переговорів».
«Автори нашої Конституції надають іноземні справи в руки президента. Цей законопроект доведе мудрість такого рішення», - сказав Трамп, додавши, що він підписав законодавство «заради національної єдності».
Це твердження стосується Конгресу, але по зовсім іншому питанню: а саме, через нездатність Конгресу «реалізувати законопроект про охорону здоров'я після семи років розмов», - і закінчується особистим зауваженням Трампа: «Я побудував справді чудову компанію вартістю в мільярди доларів. Це здебільшого є причиною, з якої я був обраний. Як президент, я можу зробити укласти набагато кращі угоди із зарубіжними країнами, ніж Конгрес».
Держсекретар Рекс Тіллерсон заявив журналістам у вівторок, що ні він, ні президент Трамп «не були дуже щасливі» щодо того, як Конгрес ввів ці нові санкції, але він припускав, що законопроект буде підписаний в будь-якому випадку.
«Ми ясно казали, що такий крок не допоможе нашим зусиллям. Але це рішення, яке вони (Конгрес - ред.) прийняли, і прийняли вони його переважною більшістю. Президент приймає це», - сказав він.
Законопроект про санкції було прийнято в обох палатах Конгресу з сильною двопартійною підтримкою. Його підтримали 98 сенаторів при двох голосах проти. У Палаті представників США за законопроект раніше проголосували 419 конгресменів при трьох голосах проти.
Законодавці проштовхували санкції, особливо проти Росії, не дивлячись на примирливий тон президента щодо країни, яка, виходячи з висновків урядових спецслужб США, втручалася в президентські вибори в США в 2016 році. Російські урядовці, в тому числі президент Володимир Путін, заперечували ці твердження, як в пресі, так і Трампу особисто.
Трамп неодноразово ухилявся від питання про відповідальність Росії у втручанні у вибори в минулому році, заявивши, що участь Росії можлива, але і інші країни могли б зіграти певну роль.
Минулого тижня Путін висловив своє заперечення проти запропонованих санкцій, звинувативши США в спробі використовувати «геополітичні переваги в конкуренції для досягнення економічних інтересів за рахунок союзників (США - ред.)».
Як повідомляв ONLINE.UA, У Путіна жорстко відповіли на санкції США: з'явилися деталі