Спеціалізована антикорупційна прокуратура оскаржила рішення судді Солом’янського райсуду Києва, що обрав запобіжний захід для екс-депутата Миколи Мартиненка у вигляді звільнення на поруки.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на прес-службу САП.
Антикорупційна прокуратура вимагає скасування існуючого рішення у справі Мартиненка та обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою 60 діб з альтернативою внесення застави 300 млн грн.
”З юридичної точки зору обраний запобіжний захід не відповідає ані тяжкості вчиненого злочину, ані заявленим у клопотанні ризикам, які є значно ширшими ніж було озвучено у засіданні. Прокурори навели приклади по кожному з ризиків, проте цих прикладів значно більше в самому тексті клопотання", - прокоментував ситуацію керівник САП Назар Холодницький.
Читайте також: Бліцкригу не вийшло: політолог Кулик про роль Адміністрації Порошенка у справі Мартиненка
"Також вся країна могла спостерігати за образливим для органів суду та сторони обвинувачення шоу, яке влаштували політики та окремі особи в залі суду, що є недопустимим та вплинуло на об’єктивність судді. Цим рішенням було фактично легалізовано тиск на суд з боку народних депутатів, як інструмент спонукання до прийняття певного рішення, а точніше обмеження у виборі запобіжного заходу з боку судді", - додав він.
Керівник САП підкреслив, що в разі невиконання обов'язків Мартиненком його поручителям загрожує лише репутаційний ризик.
"Максимальний розмір штрафу у разі невиконання обов’язків підозрюваним — 50 прожиткових мінімумів для працездатних осіб — 80 тисяч гривень, які ще не так просто стягнути, враховуючи додаткові гарантії незалежності народних обранців. І це при тому, що Микола Мартиненко підозрюється у організації заволодіння коштами у розмірі понад $17 млн", — додав керівник САП.
Як повідомляв ONLINE.UA, Миколу Мартиненка затримали в рамках розслідування провадження щодо розкрадання коштів держпідприємства "Східний гірничо-збагачувальний комбінат".