Катар, який є одним з найбільших в світі виробників скрапленого природного газу і головним конкурентом російського "Газпрому", має намір до 2025 року збільшити виробництво в півтора рази - до 110 мільйонів тонн. Це буде потужним ударом по Росії, через який Москва зіткнеться з новими великими проблемами. Справа в тому, що вже сьогодні ціни на російський газ в Європі вже впали нижче точки рентабельності "Газпрому", так як зріджений газ поступово видавлює російське блакитне паливо з ринку. Російський експортний монополіст "Газпром" вже втрачає частку в Європі на тлі збільшення поставок зрідженого газу і відчуває проблеми через зниження вартості газу. За перший квартал російська компанія вперше в історії отримала збиток в розмірі 306 мільярдів рублів. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на пресслужбу катарської держкомпанії Qatar Petroleum.
Міністр енергетики Катару і головний виконавчий директор державної Qatar Petroleum Саад Шеріда аль-Каабі повідомив, що в найближчі три роки країна збільшить виробництво скрапленого газу в 1,5 рази, а в наступні два роки випуск палива досягне 126 мільйонів тонн. Щоб плани не порушилися, всі контракти на виробництво і постачання Катар має намір укласти до кінця 2020 року.
Важливо відзначити, що Катар в 2019 році добув 75 млн тонн зрідженого газу. Катарська влада має намір захопити європейський ринок для своєї продукції і пригрозила цінової війною своїм конкурентам - в арабській країні переконані, що є найефективнішим виробником з точки зору витрат і можуть витримати будь-яке зниження цін.
Відомо, що з початку 2020 року об`єм поставок російського газу в Європу вже скоротився на 20%. При цьому в березні Туреччина, яка була другим за величиною клієнтом "Газпрому", зменшила закупівлі в 7 разів у порівнянні з березнем 2019 року і в 14 разів у порівнянні з березнем 2018 року, а поставки в Німеччину (найбільший покупець російського газу) впали на 45% в річному вираженні.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Польща завдала потужного удару по Росії. У Варшаві відмовилися продовжувати контракт на транзит російського газу в Європу. Вже з 17 травня газопровід "Ямал-Європа", за яким постачали 33 млрд кубометрів російського газу, перестав функціонувати на повну силу.