Команда віцепрем'єрки з європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної озвучила важливе попередження українській владі - вона заявила про те, що законопроєкт №3739 про локалізацію у державних закупівлях суперечить міжнародним зобов’язанням України, а тому законопроєкт, у разі його ухвалення, повинен не застосуватися до товарів, що імпортується з країн ЄС та СОТ, оскільки це може остаточно зіпсувати відносини офіційного Києва з його міжнародними партнерами. Як відомо у липні український парламент схвалив у другому читанні законопроєкт №3739, який передбачає введення додаткового критерію у системі державних закупівель – рівня локалізації виробництва. Його зразу ж розкритикував очільник Кабміну Денис Шмигаль - він наголосив, що ініціатива надання преференцій продукції з локалізованим виробництвом не відповідає Угоді про асоціацію з ЄС, а також іншим зобов’язанням України та потребує змін. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на "ЄП".
"У поточній редакції законопроєкт № 3739 суперечить міжнародним зобов’язанням України. Відтак... припускаємо, що відповідний законопроєкт (навіть у разі його прийняття) не буде застосовуватися до країн СОТ і ЄС, оскільки міжнародні зобов’язання передбачають інші умови роботи в сфері держзакупівель",- йдеться у відповіді пресслужби віцепрем'єрки.
Окрім того, наголошується, що подібні механізми підтримки українського виробника "повинні напрацьовуватися в уряді, бо це дозволяє підкріпити їх відповідними розрахунками (зокрема, про очікуваний економічний ефект)".
В Кабміні мають надію, "що ініціатива у тому форматі, як вона міститься у законопроєкті № 3739, не матиме негативного впливу на саміт Україна-ЄС, який відбудеться за участі президента України, зокрема подальший рух України до інтеграції у внутрішній ринок ЄС, підписання Угоди про спільний авіаційний простір, подальший рух у напрямку "промислового" та "енергетичного" безвізів".
Як повідомляв раніше ONLINE.UA, 23 липня українська влада та Європейська комісія в Брюсселі нарешті змогли підписати меморандум та кредитну угоду — уже відомі важливі подробиці.