Що робити у разі радіаційної аварії — інструкція МОЗ
Категорія
Україна
Дата публікації

Що робити у разі радіаційної аварії — інструкція МОЗ

Що робити у разі радіаційної аварії — інструкція МОЗ
Джерело:  online.ua

Міністерство охорони здоров'я оприлюднило алгоритм дій у разі радіаційної аварії на тлі новин про обстріли росіянами Запорізької АЕС.

Джерело: МОЗ

Що робити, якщо у вашій місцевості трапилась радіаційна аварія

Найголовніше – необхідно залишатись в приміщенні або терміново у нього зайти, якщо ви знаходитесь на вулиці. Це найнеобхідніша дія, яку обов'язково варто виконати.

Перебувайте в укритті

Це може бути підвал або середина будівлі. Радіоактивний матеріал осідає на зовнішній стороні будівель, тому найкраще триматися якомога далі від стін і даху будівлі. Варто також тримати поруч домашніх тварин, не дозволяйте їм гуляти на вулиці. Якщо можливо, залишайтеся в кімнаті без вікон і зовнішніх дверей, зачиняйте вікна та двері, ущільніть отвори підручними засобами та вимикайте системи вентиляції у вашому будинку. Залишайтесь в укритті, допоки офіційна влада не надала інших вказівок, - наголошують представники МОЗ.

Знезаразьте себе

Необіхдно обережно зняти верхній шар одягу. Це дозволить позбутися до 90% радіоактивного матеріалу. Робити це потрібно максимально акуратно, щоб не розтрусити радіоактивний пил. Після цього важливо помістити одяг у пластиковий пакет або герметичний контейнер та тримати його подалі від людей і домашніх тварин.

Помийтесь, якщо є така можливість

Прийміть душ з милом, голову помийте шампунем, якщо є така можливість. Якщо ні – вимийте з милом під проточною водою руки, обличчя та відкриті частини тіла. Якщо доступу до води немає, скористайтеся вологими серветками, вологою тканиною. Зверніть особливу увагу на руки й обличчя, протріть повіки, вії, вуха. Допоможіть вашим рідним і близьким зробити всі вище перераховані пункти. За можливості робіть це в рукавичках, масці чи респіраторі, - пояснюють у МОЗ.

Фото - facebook.com/moz.ukr

Чи можна вживати воду та харчі після радіаційної аварії

Варто зазначити, що про безпеку водопровідної води повідомлять рятувальники. Доти лише вода в пляшках залишатиметься безпечною для вашого здоров'я.

Що важливо розуміти, за аналогією із водою, харчові продукти є безпечними, якщо зберігались у герметичних контейнерах (консерви, банки, пляшки, коробки тощо). Також безпечною є їжа з холодильника та морозильної камери.

Фото - facebook.com/moz.ukr

Обов'язково слідкуйте за повідомлення влади через інтернет та по телебаченню!

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?