Команда російського глави Володимира Путіна продовжує стверджувати про невтручання Росії у внутрішні справи Білорусі, незважаючи на те, що туди вже відправили сотні російських військових нібито для участі в раніше запланованих навчаннях. Про це 20 вересня заявив спікер Кремля Дмитро Пєсков, який нарешті прокоментував сочінські переговори Путіна і Олександра Лукашенка, якого не визнають легітимним президентом білоруси. Прессекретар російського президента дав зрозуміти, що найбільше глава Кремля обговорював з білоруським колегою союзну державу, економічне співробітництво і постачання енергоносіїв. Також Пєсков підтвердив, що по військовій лінії також йшла розмова, але тільки в рамках спільних навчань. В цілому Пєсков охарактеризував переговори Лукашенко і Путіна, які тривали тет-а-тет понад чотири години, як довірчі і вкрай предметні. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на росЗМІ.
"Діалог цей вельми довірчий і, разом з тим, він вкрай предметний. Тому що і той, і інший розбираються в деталях двосторонніх відносин. Путін і Лукашенко мають давню історію свого діалогу, тим більше що всі питання до цього були опрацьовані та підготовлені делегаціями двох країн ", - заявив спікер Кремля.
Говорячи про внутрішню ситуацію в Білорусі, що склалася після виборів президента, і масовиві протести, Пєсков підкреслив, що в Кремлі виходять з того, що Лукашенко - легітимний президент республіки. При цьому він запевнив, що Путін і Лукашенко не обговорювали протести в Білорусі і розгін протестуючих, так як нібито це не питання двосторонніх відносин. Єдине, що підтримав Путін, так це ідею Лукашенко про проведення в Білорусі конституційної реформи.
"Так, Путін заявив про свою підтримку цього процесу, але в нього жодним чином ніхто не повинен втручатися - ні Москва, ні інші європейські столиці", - додав Пєсков.
Нагадаємо, за підсумками переговорів з Лукашенком в Сочі Путін вирішив виділити йому кредит на 1,5 млрд доларів для політичної підтримки. У білоруської опозиції є багато питань з приводу цих грошей, так як вони йдуть не на щось вкрай необхідне для країни, на лікарні, чи щось інше, а на розгони, арешти, на екіпіровку для ОМОНу а значить, на військові дії проти населення країни . Як з'ясувалося, частина виділеного Лукашенко Путіним нового кредиту піде на рефінансування колишніх боргів Білорусі, а частина - на нові потреби.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Тихановська назвала Путіна мудрим керівником. Вона вважає, що він веде з Лукашенком свою політичну гру.