За словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, за результатами першого етапу перевірок було виявлено 193 порушення у галузі енергетики під час вимушених відключень електроенергії в Україні, викликаних численними пошкодженнями об'єктів електрогенерації внаслідок масованих ракетних атак окупаційної армії РФ.
Джерело: пресслужба уряду України
Що відомо про порушення під час вимушених відключень світла в Україні
Зокрема, під керівництвом Дениса Шмигаля, відбулась нарада Антикризового енергетичного штабу.
Під час наради обговорювались питання проходження осінньо-зимового періоду та стану відновлення об'єктів енергогенерації, а також забезпечення збалансованої роботи ринку електроенергії та фінансової стабільності його ключових учасників під час проходження опалювального сезону.
За словами очільника уряду, наразі Україна співпрацює з понад 30 країнами по всьому світу у питанні поставок обладнання, яке необхідне для ремонту пошкодженої енергетичної інфраструктури.
Окремо учасники наради приділили увагу питанню забезпечення справедливої і рівномірної черговості розподілу використання доступної потужності та електроенергії між споживачами під час застосування заходів із примусового обмеження споживання електроенергії, - зазначили у пресслужбі Кабміну.
За словами голова Держенергонагляду Руслана Слободяна, під час першого етапу перевірок в Україні зафіксували 193 порушення вимог нормативно-правових актів у галузі електроенергетики.
Найпоширенішими виявились:
порушення тривалості перерв між графіками відключення споживачів від електроенергії;
застосування стабілізаційних графіків, непередбачених чинним законодавством;
відсутність у графіках планових відключень об’єктів, що не входять до переліку критичної інфраструктури;
недотримання тривалості відключення;
відсутність погодженого з органами місцевого самоврядування списку підприємств, які входять до переліку критичної інфраструктури.
Лідерами щодо виявлених порушень були:
ПрАТ "Волиньобленерго";
ПрАТ "ДТЕК Київські регіональні електромережі";
АТ "Полтаваобленерго";
ПрАТ "ДТЕК Київські електромережі";
ВАТ "Тернопільобленерго";
ВАТ "Чернігівобленерго".
Найменше порушень зафіксували в
АТ "Прикарпаттяобленерго";
АТ "Харківобленерго";
ПрАТ "Кіровоградобленерго".
На операторів систем розподілу були складені відповідні акти, а порушення мають бути усунені до 31 грудня.
Усі ми розуміємо, що нерівномірність у відключеннях світла є. Одні будинки можуть бути без світла по вісім, десять і більше годин, тоді як інші, інколи навіть навпроти, по вісім-десять годин зі світлом. Це питання справедливості для людей. Тому робота таких груп із перевірки має бути постійною, - підкреслив Шмигаль.
Прем'єр-міністра також дав завдання щоп'ятниці надавати публічний звіт для суспільства щодо виявлених порушень в операторів системи розподілу та щодо вжитих заходів для їх усунення.
Читайте також: