Запеклі бої за Нагірний Карабах тривають понад тиждень, ситуація продовжує загострюватися. У вірменському уряді звинуватили азербайджанські війська у наступі. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Міністерство оборони Вірменії.
За словами речниці відомства Шушан Степанян, повномасштабний наступ супроводжується використанням резервів та різноманітної військової техніки у значній кількості.
Згідно з оголошенням вірменської сторони, азербайджанські військовослужбовці наступають у південній частині лінії зіткнення у Карабасі. Єреван звинуватив опонента в ігноруванні "безпеки території Ірану", а також у ракетних обстрілах міста Степанакерт — адміністративного центру регіону.
Нагадаємо, Нагірний Карабах — азербайджанський регіон, конфлікт за контроль над яким назрів у 1980-х роках та став фактично міжетнічним. Вірменська РСР хотіла підпорядкування собі цього регіону й виправдовувала це значною кількістю місцевих вірмен.
Вже у 1990, коли внутрішня криза в СРСР досягала свого піку, азербайджанські та вірменські сили обмінялися першими ударами на спільному кордоні. Наступного року на території Нагірного Карабаху оголосили "республіку", яку миттєво підтримав на всіх рівнях Єреван, зокрема й на воєнному.
Повномасштабна війна тривала до травня 1994 року, конфлікт з того залишався замороженим — за винятком кількох інцидентів у різні роки. Баку вважає Карабах окупованою територією, а Вірменію — агресором.
Як повідомляв ONLINE.UA, офіційні представники Туреччини мають бути присутніми на переговорах про врегулювання у Нагірному Карабасі. Відповідну вимогу поставив президент Азербайджану Ільхам Алієв.
Державний лідер пояснив, йдеться про причетність Анкари до мирного процесу після потенційного перемир’я у майбутньому.