викликала бурю обурення в Раді і соцмережах.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на
.
"Позиція парламенту чітка: ніяких виборів на Донбасі не буде - до тих пір, поки російські війська не підуть геть з української території, поки українські війська не повернуть контроль над українсько-російським кордоном", - зазначила глава комітету у закордонних справах Ганна Гопко під час виступу в Раді.
Читайте також
:
Європа догралася: в Україні пояснили велику помилку ЄС
Депутат запропонувала бойкотувати офіційний прийом в посольстві, на який запрошені українські парламентарії.
"До 25-річчя відкриття посольства Німеччини в Україні, яке саме сьогодні відзначається, посол запросив на прийом дуже багатьох депутатів, почесних гостей. Ми вважаємо, що повинні бойкотувати цей захід і сьогодні не йти на прийом до німецького посла", - заявила Гопко.
У мережі з гумором сприйняли слова Гопко. Так журналіст Ігор Соловей запропонував ветеранам АТО перемістити свої сили з блокади Донбасу на німецьке посольство.
Обурення заявою посла висловила і колега Анни Гопко Ірина Геращенко.
"Висловлена послом позиція є недипломатичною і образливою для України і українців, вона зроблена в дні, коли Україна відспівує кращих наших хлопців - воїнів, які захищають в тому числі право посла сидіти в безпеці в Києві і роздавати інтерв'ю. Ця позиція йде врозріз з мінськими угодами, їх першочерговим безпековим блоком, який вимагає негайного припинення вогню і виведення іноземних військ. Німецьких військ на Донбасі немає, а ось російські є, вони є іноземними, Україна - не Росія, і ці війська повинні піти. Вибори на Донбасі повинні проходити за стандартами ОДІР / ОБСЄ, ці правила встановлює не посол, а саме ця організація, там чітко виписані критерії безпеки", - написала Геращенко.
Також вона нагадала, що позиція посла суперечить офіційній позиції Німеччини.
Користувачі прокоментували публікацію Геращенко.
Валентин Тарасов: Це він пропонує вибори за стандартами німецької демократії чи за поняттями фашистських окупантів?
Як повідомляв ONLINE.UA,
.