Скільки українців за особливий статус Донбасу: з'явилися дані опитування
Категорія
Україна
Дата публікації

Скільки українців за особливий статус Донбасу: з'явилися дані опитування

Скільки українців за особливий статус Донбасу: з'явилися дані опитування
Джерело:  Центр Розумкова

Згідно з опитуванням, проведеним соціологічною службою Центру Разумкова, більше половини українців не підтримують ідею надання Донбасу особливого статусу.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на дані Центру.
Згідно з даними соцдослідження, 56,4% респондентів не підтримують надання Донбасу особливого статусу, за таку ідею - 23,8% опитаних, 19,8% не визначилися з відповіддю.
У регіональному розрізі картина наступна: не підтримують надання Донбасу особливого статусу абсолютна більшість жителів Центрального та Західного регіонів, а також відносна більшість жителів Південного регіону і Донбасу (території, підконтрольні Україні). У Східному регіоні відносна більшість опитаних підтримує надання Донбасу особливого статусу.


Ідею проведення виборів на окупованих територіях Донбасу до повернення їх під контроль української влади не підтримує 52,5% населення України, за таку ідею - 31,2% опитаних, решта не змогли визначитися з відповіддю на питання. Не підтримує цю ідею абсолютна більшість опитаних в Центральному та Західному регіонах і відносна більшість - в Східному регіоні і на Донбасі. У Південному регіоні кількість респондентів, які підтримують (31,2%) і не підтримують (33,5%) цю ідею, статистично значуще не відрізняються.
За даними опитування, відносна більшість опитаних не підтримують амністію для всіх учасників сепаратистських рухів, які не вчинили тяжких злочинів (42,3%), підтримують таку ідею 31,2% респондентів, решта не змогли визначитися з відповіддю на питання. Не підтримують таку ідею абсолютна більшість жителів Західного регіону і відносна більшість жителів Центрального регіону. Підтримують таку ідею відносна більшість опитаних на півдні країни і Донбасі. У Східному регіоні частки респондентів, які підтримують (36,7%) і не підтримують (36,5%) цю ідею, статистично значуще не відрізняються.
Відносна більшість населення України підтримують припинення будь-яких економічних зв'язків між Україною та територіями ДНР та ЛНР (включаючи соціальні виплати, поставки енергоресурсів, закупівлю вугілля тощо) до повного встановлення Україною контролю над цими територіями (45,9%) і позбавлення українського громадянства громадян України, які підтримали російську агресію проти України, анексію Криму, сепаратистські рухи на сході і півдні країни (45,5%). Не підтримують ці ідеї близько третини опитаних (33,3% і 34% відповідно). Ці ідеї підтримують абсолютна більшість опитаних в Центральному та Західному регіонах і не підтримують абсолютна або відносна більшість в інших регіонах.
Відносна більшість опитаних (35,9%) негативно оцінюють поточні результати Мінських домовленостей щодо ситуації на Донбасі. Позитивно оцінюють ці результати 16,6% респондентів, нейтрально - 24,3%. 10% опитаних нічого не знають про ці домовленості, а 13,1% респондентів не визначилися з відповіддю. Негативно оцінюють поточні результати Мінських домовленостей відносна більшість опитаних у всіх регіонах України.
Дослідження проведене соціологічною службою Центру Разумкова з 25 по 30 березня. Опитано 2018 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму і окупованих територій Донецької і Луганської областей за вибіркою, що репрезентує доросле населення України за основними соціально-демографічними показниками. Вибірка опитування будувалася як багатоступенева, випадкова із квотним відбором респондентів на останньому етапі. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.
Раніше повідомлялося, що, згідно з опитуванням, більшість жителів Кіровограда не підтримують рекомендацію Комітету Верховної Ради з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування про перейменування міста в Кропивницький.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?