Мобільний застосунок SmartDruzhkivka, який було запущено в 2019 в рамках проєкту USAID "Демократичне врядування у Східній Україні" спільно з громадською організацією Нова Дружківка, оснастили новими функціями - тепер він перетворився на систему невідкладного сповіщення і канал офіційного зв'язку з громадянами, на якому влада інформує населення про ситуацію з поширенням COVID-19. Розробники програми пропонують її для безкоштовного використання всім іншим містам України, що дозволить створити національну систему невідкладного сповіщення про пандемію, повідомляє ONLINE.UA.
Спочатку застосунок SmartDruzhkivka було запущено у вигляді мобільної навігаційної системи для міста Дружківка на Донеччині, щоб забезпечити участь людей з інвалідністю та маломобільних груп населення в процесах прийняття рішень на місцевому рівні. Це було орієнтовано на бюджетну і комунальні сфери. А саме, за допомогою програми і табличок з QR-кодом користувач міг отримати інформацію про заклади охорони здоров'я, освіти, культури, спорту і міської ради (графік роботи, номер телефону, електронна пошта), а також перелік послуг, які можна там отримати. У застосунку також є функція голосового озвучування інформації в разі, якщо людина має проблеми із зором. Завантажити застосунок SmartDruzhkivka можна за посиланням.
Тепер же застосунок перетворили на систему невідкладного сповіщення і канал офіційного зв'язку влади з громадянами щодо ситуації з поширенням COVID-19. Міські чиновники через нього можуть поширювати інформацію про карантинні заходи, номери телефонів підтримки, можливості для отримання адміністративних послуг або послуг волонтерів, а також про іншу діяльність в зв'язку з пандемією. Розробники пропонують користуватися цією програмою для створення національної системи невідкладного сповіщення для всієї України. Відомо, що Херсонська обласна державна адміністрація вже підписала меморандум про використання цього програмного продукту.
"Демократичне врядування у Східній Україні" - п'ятирічний проєкт, що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Він спрямований на зростання суспільної впевненості і довіри між громадянами і органами влади на сході країни, краще розуміння ключових реформ, нових можливостей і суспільних змін. Проєкт з 2018 року працює в Донецькій і Луганській областях. Його головні цілі: розширення участі громадян в процесах управління на основі інклюзивних і демократичних громадянських цінностей, підвищення ефективності надання державних послуг, інтеграції відособлених, вразливих і ізольованих співтовариств, і зміцненню суспільної ідентичності. Проєкт є одним з інструментів досягнення ширшої мети USAID у сфері розвитку та пом'якшення наслідків російської агресії проти України.
Як повідомляв ONLINE.UA, раніше програма USAID "Конкурентоспроможна економіка України" (КЕУ) почала масштабний флешмоб #КупуйУМалих, щоб допомогти українському малому бізнесу вижити в умовах карантину. Щоб підтримати малий бізнес в Україні і взяти участь в акції, українці можуть замовляти товари та послуги у маловідомих виробників і ділитися своїми враженнями про їх продукції в соцмережах. Представники ж малого і середнього бізнесу в рамках цього флешмобу мають унікальну можливість розповісти українцям про свої товари та розширити купівельну аудиторію через соціальні мережі.