Вчені з Науково-технічного університету Китаю зробили несподіване відкриття про користь сонячної засмаги. Вони довели, що ультрафіолет має благодійний вплив на головний мозок людини, завдяки чому поліпшується пам'ять і когнітивні здібності.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Cell.
Користь ультрафіолету експерти довели в ході дослідження над гризунами. Вони вивчили молекули в нейронах мишей, виявивши в них уроканову кислоту, яка, як вважалося раніше, виробляється тільки в зовнішніх шарах шкіри і є захисним агентом епідермісу від палючих УФ-променів.
Як з'ясувалося, урокановакислота присутня і в центральній нервовій системі. При впливі ультрафіолету її молекули значно зростають і стимулюють роботу головного мозку. Цей факт був доведений за допомогою піддослідних гризунів, яких протягом декількох годин опромінювали УФ-лампами.
На підставі отриманих результатів вчені переконалися, що сонячна засмага корисна для головного мозку людини. Але вони нагадали, що ультрафіолетове опромінення є основним фаткором ризику розвитку раку шкіри, тому закликали людей приймати сонячні ванни в невеликих дозах.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що вчені створили унікальне татуювання для здорової засмаги.