Наукова команда NASA у дослідженні спільному з Німецьким аерокосмічним центром встановили, що спори чорної плісняви здатні вижити на поверхні Марсу. Для цього вони організували експеримент, під час якого відправили зразки спор у стратосферу Землі. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Engadget.
За даними дослідників, грибкові та бактеріальні організми запустили до стратосфери 2019 року під час експерименту MARSBOx. Йдеться про спори грибів Aspergillus niger і бактеріальні клітини Salinisphaera shabanensis, Staphylococcus capitis subsp. capitis та Buttiauxella sp., які знаходилися всередині алюмінієвого боксу.
Стратосферу обрали завдяки схожості з марсіанською атмосферою. Згідно зі статтею, мікроорганізми вижили на “Марсі” лише певний час, однак їх вдалося оживити під час повернення на землю.
Згаданий контейнер був наповнений зразками у два шари — нижній захистили від випромінювання, аби експерти відокремили вплив оточення від деструктивних променів. Передбачається, що спори перебували під дією ультрафіолетового випромінювання, яке у тисячі разів потужніше за сонячні опіки.
За словами Катаріни Сімс — учасниці команди від Німецького аерокосмічного центру, питання про здатність бактерій вижити дуже важливо для потенційних подорожей у майбутньому.
“Під час довготривалих місій на Марсі з екіпажем ми повинні знати, які мікроорганізми виживуть на Червоній планеті, оскільки деякі можуть становити загрозу здоров'ю для астронавтів. Крім того, деякі мікроби можуть допомогти у вивченні космосу, а також здатні виробляти запаси їжі з матеріалів незалежно від Землі. Це має вирішальне значення, коли космонавти далеко від дому”, - пояснила експертка.
Як повідомляв ONLINE.UA, NASA на тлі шаленої популярності фото, зроблених марсоходом Perseverance на Марсі, вирішило ще більше популяризувати марсіанський проєкт. Для цього була створена віртуальна фотокабіна, в якій кожен охочий може зробити своє фото на Марсі. Ці знімки будуть створюватися на основі оригінальних фото та приголомшливих інопланетних пейзажів, надісланих Персі на Землю з Червоної планети.