Химера є зручним інструментом науковців для вивчення різноманітних захворювань. Так називають організми, що комбінують у собі генетичний матеріал щонайменш двох видів. Як повідомляє ONLINE.UA, The Guardian оприлюднив підбірку з випадками цього феномену.
У липні колектив іспанських вчених заявив світу про створення перших ембріонів людини-мавпи. Це стане нібито кроком до вирощування людських органів у тілах тварин. Останні за допомогою модифікації зі стовбуровими клітинами можуть перетворитися на донорів для конкретних пацієнтів.
Ці ж дослідники з Іспанії 2017 року намагалися виростити химеру людини-свині. До кінця невдалого експерименту дожили лише 186 ембріонів з більш ніж 2 тисяч.
В Португалії науковці у 2017 році шукали шляхи боротьби з раком, що спровокований герпес вірусами. Для цього вони вирішили поєднати відповідні віруси миші з вірусами людини. Це дало змогу зрозуміти, що захворювання викликає певний білок. Вчені вже планують протестувати молекули-інгібітори для цієї небезпечної частки.
За ініціативою японського фахівця Хіроміцу Накаучі триває експеримент зі впровадженням стовбурових клітин до організмів мишей чи пацюків. Він планує виростити підшлункову залозу людини у тілі тварини-донора. Раніше японець успішно трансплантував "виготовлені" за допомогою химер органи мишам-діабетикам.
Слід зазначити, що інколи химери з'являються і в природі, без втручання людини. Нещодавно американська співачка Тейлор Мур заявила про присутність в її тілі генетичного матеріалу сестри-близнюка. Остання була поглинена ще в материнській утробі.
Зовні наявність химери можна побачити у темній плямі на торсі Мур. За словами спеціалістів, ці клітини мають іншу ДНК.
Як повідомляв ONLINE.UA, вченим вдалося з'ясувати, що фактичне старіння організму в людини починається з 39 років. Саме цей вік є початком згасання фізичних та розумових функцій.