Конфронтація між Сполученими Штатами й Російською Федерацією сягнула нового рівня, коли у Москві здійснили низку кібератак проти американського уряду. Кремль відкидає такий випад, однак Вашингтон неодноразово виступав із заявами з цього приводу. Експерти корпорації Microsoft назвали кібератаки з боку РФ наймасивнішими в історії США. Станом на початок березня американська сторона готує потужну відповідь на цифрову агресію. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на The New York Times.
Згідно з оприлюдненими завдяки політичним джерелам даними, хакерські атаки США плануються у наступні три тижні. Передбачається, що цей випад повинен стати “очевидним” безпосередньо для президента Володимира Путіна та його оточення — спецслужб, військовослужбовців, однак не для російської чи міжнародної громади.
Інформатори видання уточнили, кібератаки не пов’язані з економічними санкціями чи іншими рішеннями чинного президента США Джо Байдена. Удар у відповідь почали обговорювати після того, як виявили ознаки нападу на поштові системи Microsoft - ними користуються частково малий бізнес, органи місцевої влади, а також окремі військові підрядники.
Грудневі кібератаки, в яких звинуватили Росію, особисто прокоментував кілька тижнів тому президент Microsoft Бред Сміт.
“Я думаю, що з погляду розробки програмного забезпечення, ймовірно, буде справедливо сказати, що це найбільша та витончена атака, яку коли-небудь бачив світ... Коли ми аналізували всі, що ми бачили в Microsoft, ми запитали себе, скільки інженерів могли працювати над цими атаками. Ми дійшли висновку, що це, звичайно, понад тисяча фахівців”, - стверджує він.
За висновками корпорації, шкоди зазнали не тільки США, але Бельгія, Велика Британія, Іспанія, Канада, Мексика, Об’єднані Арабські Емірати.
Як повідомляв ONLINE.UA, Пентагон звертає увагу американців та усієї міжнародної спільноти на те, що саме Росія продовжує бути загрозою для Сполучених Штатів Америки та їхніх союзників, оскільки регулярно проводить дестабілізуючі та зловмисні дії, зокрема – у Європі. З окремою заявою з цього приводу виступив командувач Збройних сил США та Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі Тод Уолтерс, нагадавши усім про те, що наразі світ переживає епоху глобальної конкуренції за владу.