У четвер, 20 травня, на полях міністерської сесії Арктичної ради в Рейк'явіку глава Держдепу США Ентоні Блінкен вперше особисто зустрінеться з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим. На переговори з головним дипломатом РФ Блінкен приготував кілька важливих тем, серед яких скандальний газопровід Північний потік-2 і "взаємні інтереси".
Джерело: пресслужба Держдепу США
Представник американського Державного департаменту нагадав, що США досить чітко висловлюють свою позицію з питання Північного потоку - 2 - для Вашингтона це проєкт, який підриває європейську енергетичну безпеку. Проте, як сказав представник Держдепу, США не прагнуть загострювати взаємини з Росією.
У Держдепі дали зрозуміти, що Блінкен під час переговорів з Лавровим дотримуватиметься незмінної позиції США як по газопроводу, так і стосовно інших принципово важливих питань. Він не став уточнювати, на чому буде зроблений акцент. Важливо відзначити, що ця зустріч відбудеться на тлі гострої напруженості між Вашингтоном і Москвою, яка виникла, в тому числі, і через взаємну висилки дипломатів.
"Ми не прагнемо до ескалації, ми просто знову шукаємо більш передбачувані та стабільні відносини. І я думаю, що є області, де ми можемо обговорити ці речі з міністром закордонних справ Лавровим", - заявив представник Держдепу, нагадавши, що за все зловмисні дії Росії доведеться заплатити.
Головне про будівництво Північного потоку 2
Газопровід Північний потік - 2, по якому Путін планує щорічно постачати 55 млрд кубометрів газу з Росії до Німеччини, побудували вже майже повністю.
Представники Nord Stream 2 AG стверджують, що вже прокладено 95% газопровідної магістралі, залишилося прокласти тільки 93 км труб в датських водах і 28 км труб - в німецьких.
Багато європейських компаній відмовилися брати участь в проєкті через санкції США.
Дія дозволу Німеччини на будівництво газопроводу, виданого до кінця травня на гілці протяжністю в 16,5 км в німецькій економічній зоні Балтійського моря, призупинена. Блокування будівництва домоглися екологи.
США ж поки призупинили санкційний тиск, спрямований на повну зупинку будівництва газогіну.