У понеділок, 17 серпня, стартував новий раунд переговорів Росії і США у Відні щодо укладення договору про контроль над озброєннями. Консультації, в яких беруть участь заступник міністра закордонних справ РФ Сергій Рябков і спецпредставник президента США з контролю над озброєннями Маршалл Біллінгслі, триватимуть два дні. Вони проходять в закритому режимі. У Москві і Вашингтоні позитивно оцінюють переговори, хоча в команді президента Росії Володимира Путіна не чекають від них прориву. Перші подробиці нових стратегічних переговорів Росії і США розкрив постійний представник Росії при міжнародних організаціях у Відні Михайло Ульянов в соцмережі, передає ONLINE.UА.
"Відкритий професійний діалог краще пропагандистської риторики, яка панувала в цій сфері довгий час", - прокоментував Ульянов зустріч представників Трампа і Путіна в Австрії.
Як відомо, попередні переговори щодо стратегічної стабільності між США і Росією відбулися 22 червня. За підсумками червневих консультацій була досягнута домовленість про створення кількох спільних робочих груп по стратегічній стабільності.
Нагадаємо, договір про обмеження стратегічних наступальних озброєнь був підписаний в 2010 році колишніми президентами Росії і США - Дмитром Медведєвим і Бараком Обамою. Його термін закінчується в лютому 2021 року. Згідно з документом, російська і американська сторони протягом семи років зобов'язалися скоротити кількість розгорнутих стратегічних носіїв - міжконтинентальних балістичних ракет, балістичних ракет, підводних човнів, а також важких стратегічних бомбардувальників до 700 одиниць. Вашингтон відмовляється продовжувати договір СНО на колишніх умовах і без участі Китаю. Також в США наполягають, щоб в нова угода включала в себе спектр нових російських систем озброєнь, які в даний час розробляються.
Раніше ONLINE.UА повідомляв, що США висунули ультиматум Росії щодо продовження ракетного договору. У Трампа вважають, що Москва повинна переконати Китай сісти за стіл переговорів.