28 липня офіційно стало відомо про те, що у Відні стартував новий етап переговорів між командами американського лідера Дональда Трампа й очільника Кремля Володимира Путіна — ці перемовини були присвячені темі контролю над ядерним озброєнням, яке наразі залишається найважливішим фактором міжнародної безпеки. Як уже зазначалося, ці переговори тривали аж три дні. Що важливо розуміти, перший раунд дискусії відбувся у червні 2020 року — тоді офіційні Вашингтон та Москва детально обговорили договір СНО-3. Лише 6 серпня очільник Держдепу США Майк Помпео розповів про те, що США і Росія на переговорах з контролю над озброєннями досягли прогресу. Про це інформує ONLINE.UA з посиланням на сайт американського відомства.
"В останні кілька місяців ми старанно працювали над тим, щоб три країни, у яких є найбільший арсенал ядерної зброї, тобто США, Росія і Китай, провели стратегічний діалог про те, як нам разом рухатися далі, щоб знизити загрозу для світу з точки зору використання цієї потужної зброї. Ми з росіянами досягли прогресу, у нас були дві хороші зустрічі, і я сподіваюся, що у нас незабаром буде ще одна", - розповів Майк Помпео.
Не можна не звернути увагу на те, що команда очільника Білого дому все ще плекає надію, що до переговорів приєднається також Китай. Що важливо розуміти, влада КНР на зустріч не з’явилася, попри неодноразові запрошення американської сторони. Представниця МЗС КНР Хуа Чуньїн попередила міжнародну спільноту, що КНР "не планує брати участь у так званих тристоронніх переговорах з контролю за озброєннями за участі РФ і США".
"Ми сподіваємося, що вони будуть брати участь, ми сподіваємося, що Росія закличе їх брати участь, ми сподіваємося, що весь світ зрозуміє, як важливо, щоб три ядерні держави зі значними ресурсами і арсеналами зібралися разом і створили більш стійку і стабільну стратегічну ситуацію з точки зору не тільки ризику використання ядерної зброї, але також і її поширення", - наголосив Майк Помпео.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Державний департамент США назвав головну небезпеку для країни.