США передали Україні надточні снаряди Excalibur з GPS-наведенням і здатністю вразити ціль на відстані 40,5 км.
Джерело: Bloomberg
Що відомо про нову військову допомогу Україні від США
Видання зазначає, що згідно із бюджетним документом, який був опублікований минулого місяця, Пентагон планує витратити на закупівлю Excalibur для України ще 92 млн доларів, що дозволяє придбати близько 900 таких снарядів.
Снаряди з GPS-наведенням вперше були використані американцями в Іраку в 2007 році в ході ліквідації лідера "Аль-Каїди" Абу Джури і його спільників.
Вести вогонь цими боєприпасами можуть 155-мм гаубиці. Точність Excalibur дозволяє вразити ціль з першого пострілу, зменшуючи кількість необхідних пострілів і зменшуючи побічний збиток. Снаряди можуть вражати ціль на відстані близько 40,5 кілометрів.
Байден схвалив новий пакет військової допомоги Україні
Очільник Пентагону Ллойд Остін повідомив, що президент США Джо Байден схвалив надання Україні нового пакету військової допомоги вартістю 675 млн доларів.
Вчора президент схвалив новий транш допомоги Україні, який оцінюється в 675 мільйонів доларів, - зазначив Остін під час виступу на п'ятій зустрічі у форматі "Рамштайн" в Німеччині.
Новий пакет, за його словами, включає більше високоточних снарядів GMLRS для HIMARS, 105-мм гаубиці, артилерійські боєприпаси, протирадіолокаційні ракети HARM, автомобілі Humvee, протитанкову зброю, стрілецьку зброю та інше.
Окрім цього Байден проведе відеоконференцію із союзниками щодо наступних кроків на підтримку України у війні з Росією.
Байден очолить відеозустріч пізнього ранку у четвер за вашингтонським часом. У засіданні візьмуть участі лідери G7, НАТО та ЄС.
Байден прагнув зберегти єдність у підтримці України. Його розмова з лідерами припадає на тиждень, коли у Великій Британії змінилася влада і прем’єркою стала Ліз Трасс, яка позиціонує себе як яструб у протистоянні з Росією.
Відеоконференція відбудеться на тлі продовження наступу України на російські війська та підготовки президента РФ до зустрічі з очільником Китаю вперше з моменту початку війни в лютому.
Читайте також: