США, Японія та Нідерланди домовились щодо обмежень на експорт до Китаю передових технологій з виробництва мікросхем.
Джерело: Bloomberg
США намагаються зірвати початок виробництва мікросхем у Китаї
Зазначається, що угода націлена підірвати зусилля Пекіна з організації власного виробництва мікросхем у КНР.
Зокрема, відповідно до неї, поширюються деякі заходи експортного контролю, прийняті США в жовтні, на компанії, що базуються у двох країнах-союзниках, зокрема ASML Holding NV, Nikon Corp. і Tokyo Electron Ltd.
За словами людей, знайомих із ситуацією, публічного оголошення про обмеження не планується, а їхнє фактичне запровадження може зайняти місяці, поки країни завершать юридичні домовленості.
Переговори тривають, вже давно, але ми про це не повідомляємо. І якщо з цього щось і вийде, то сумнівно, що це буде дуже помітно. Це настільки делікатна тема, що голландський уряд вирішив старанно комунікувати, і це означає, що ми спілкуємося лише в дуже обмеженому обсязі, - зазначив прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте.
Речниця Ради національної безпеки Білого дому не відповіла на прохання про коментар. Також відмовився від коментарів і представник міністерства торгівлі Нідерландів.
Статус лідера у світовій напівпровідниковій промисловості впевнено тримає Тайвань. У 2022 році експорт інтегральних мікросхем з острова зріс сьомий рік поспіль завдяки своєму флагману – компанії TSMC, яка контролює понад половину світового ринку мікросхем.
Як прогнозують експерти, великі інвестиції, зроблені США для зміцнення внутрішньої індустрії чипів і протидії Китаю, не вплинуть на внесок Тайваню.
Дефіцит чипів через пандемію коронавірусу, напруженість у відносинах острова з КНР та ймовірне вторгнення з материкового Китаю на Тайвань лише підкреслюють важливість лідера ринку мікросхем для технологічного світу.
Читайте також: