Росія окупувала українські Донбас і Крим і розв'язала збройний конфлікт на сході України, щоб не допустити її вступ до НАТО. Але там не горять бажанням зараз приймати Україну до своїх лав, так як це автоматично б означало початок війни з Росією, так як напад на будь-яку країну-члена НАТО вважається нападом на весь Альянс. У США дотримуються іншої думки. Старший аналітик Атлантичної ради США і колишній заступник помічника міністра оборони США Ян Бжезінський вважає, що якщо Україна приєднається до НАТО, то Америка зможе зможе більш рішуче протистояти агресії Росії і її президента Володимира Путіна, апетити до захоплення територій якого тільки зростають. Про це експерт заявив під час засідання Конгресу США, де розглядалося питання, як ефективніше протидіяти Росії у військовому і політичному рівнях, передає ONLINE.UA з посиланням на Голос Америки.
"Нам потрібно рішуче підтримувати трансатлантичні прагнення Грузії та України. Розширення НАТО розповсюдило мир і безпеку в Європі і посилило військову здатність альянсу. Як Україні, так і Грузії слід забезпечити чіткий шлях до членства в НАТО. Продовження неоднозначної позиції тільки посилює апетит Путіна і його відчуття можливості відновити панування над цими двома демократіями ", - заявив Бжезинський.
Військовий експерт також закликав владу США посилити санкційний тиск на Росію, щоб стримувати російську агресію. З ним погодилася Селеста Валландер, колишня радниця президента Барака Обами і старший директор по Росії та Євразії в Раді національної безпеки США. Вона підняла тему змови Росії з талібами в Афганістані, яким Москва платила за вбивство американських військових, і закликала прямо змусити російське керівництво відповідати за злочини на військовому, політичному і вищому рівнях влади.
"США повинні вибудувати оборону, зірвати ці операції і прямо змусити російське керівництво відповідати на військовому, політичному і вищому рівнях влади. Якщо ми не захистимо себе, якщо ми не зірвемо ці російські операції, і якщо ми не змусимо російське керівництво відповідати, вони будуть продовжувати - і, можливо, нарощувати напругу в подальшому ", - впевнена Валландер.
Нагадаємо, два тижні тому Північноатлантична рада визнала Україну членом Програми розширених можливостей НАТО. Ця програма передбачає участь України в плануванні операцій НАТО, допуск нашої країни до всіх навчань НАТО, надання посад для українських представників в штаб-квартирі і командних структурах Альянсу, поглиблений обмін даними розвідки з країнами-членами.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що генсек НАТО терміново зателефонував міністру оборони України. Столтенберг і Таран обговорили ситуацію на Донбасі і в Чорному морі, яка продовжує погіршуватися у зв'язку з тим, що Росія нарощує і зміцнює свою військову присутність і змінює баланс сил. Вони домовилися посилити присутність сил і засобів на суші, морі та в повітряному просторі чорноморського регіону шляхом збільшення патрулювання в повітрі і присутності кораблів військово-морських сил країн-членів Альянсу.