Військова ситуація в Сирії дуже серйозна, є великі ризики початку великої війни. Росія повинна негайно посадити бойові літаки в Сирії і припинити атакувати турецькі сили. З такою жорстким вимогою до Москви звернулася постійна представниця США при ООН Келлі Крафт під час екстреного засідання по ситуації в Сирії, передає ONLINE.UA з посиланням на офіційний сайт Організації.
"Ми закликаємо Російську Федерацію негайно посадити свої військові літаки. І ми закликаємо всі сирійські війська і їх російських союзників відійти на лінії розмежування вогню, встановлені в 2018 році", - заявила Келлі Крафт.
Вона також звернулася до генерального секретаря ООН Антоніу Гутерріш з проханням зробити все можливе, щоб домогтися припинення вогню в сирійському Ідлібі. За її словами, США повинні відігравати ключову роль в цьому питанні, якщо світова спільнота хоче уникнути ще більшої ескалації.
У свою чергу генсек ООН відзначив, що зіткнення російських і турецьких сил в Сирії - "один з найбільш тривожних моментів" за весь період війни. Гутерріш наголосив, що є ризик серйозної ескалації військових дій.
"Боюся, в зв'язку з подіями минулих 24 годин ми підійшли до небезпечної межі", - вважає генсек ООН.
Представник Росії в ООН Василь Небензя за традицією заперечував причетність РФ до загибелі турецьких військових. Він заявив, що Анкара передала Москві координати розташування турецьких підрозділів, щоб уникнути зіткнення з росіянами, але серед цих координат нібито не було району, в якому загинули десятки турецьких солдатів ввечері 27 лютого.
Постпред Туреччини при ООН Ферідун Сінірліоглу жорстко поставив Небензю на місце. Він пояснив, що Росія атакувала Туреччину в Сирії навмисно, що підтвердили дані з радарів.
"Авіаудари РФ тривали, незважаючи на наші попередження відразу після першої атаки. У зазначеному районі перебували лише турецькі військові, тому їх атакували навмисне. Туреччина не хоче війни, але не боїться застосовувати силу в разі загрози", - підкреслив турецький постпред при ООН, додавши , що інцидент 27 лютого в Туреччині вважають актом військової агресії.
Нагадаємо, ситуація в Ідлібі загострилася в січні, коли сирійська урядова армія почала наступ в цьому регіоні. У ніч на 28 лютого турецькі військові почали наносити удари по позиціях сирійської армії. Атака стала відповіддю на обстріл турецького конвою в районі Джебель-аз-Завія, в результаті якого загинули 33 військовослужбовців, ще 32 отримали поранення. Туреччина пообіцяла помститися президенту Сирії Башару Асаду за загибель солдатів і скликала нараду Ради НАТО.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що керівництво НАТО звернулося до влади Росії і режиму Башара Асада із закликом негайно припинити всі бойові дії в Сирії.