Команда американського лідера Джо Байдена прагне збільшити обсяги постачання критично важливих для України 155-мм боєприпасів для підтримки контрнаступу. З цією метою США вже підписали угоди з Болгарією і Південною Кореєю про постачання снарядів ЗСУ, а також ведуть переговори з Японією про те ж саме.
Джерело: Financial Times з посиланням на інсайдерів
США уклали угоди про постачання боєприпасів для України
Як вдалося дізнатися журналістам, Білий дім уже давно знав про виснаження запасів боєприпасів у бійців ЗСУ, тому вирішив зробити все можливе, що швидко знайти снаряди для української армії.
Анонімні джерела ЗСУ розповіли, що зусилля офіційного Вашингтона з надання зброї зосереджені на постачанні більшої кількості снарядів калібру 155 мм, що включає в себе постачання від міжнародних союзників у короткостроковій перспективі, а також плани наростити їхнє виробництво в Штатах протягом наступних двох років.
Як заявили раніше представники армії США, Штати планують виробляти до 90 тисяч боєприпасів на місяць до 2025 фінансового року, порівняно з 24 тисячами зараз і 14 тисячами на місяць до повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
США залучають до роботи інших партнерів
Окрім того, повідомляється, що команда Джо Байдена почала будувати ще більше виробничих ліній, зокрема й переоснащувати завод у Канаді та встановлювати нову складальну лінію в штаті Техас.
Ба більше, планується створити нові потужності для завантаження, складання і пакування 155-мм боєприпасів в штатах Арканзас, Айова і Канзас.
Як відомо, нещодавно Білий дім виділив новий пакет військової допомоги Україні на 800 млн доларів, у якому вперше були касетні боєприпаси.
За словами американських аналітиків, надання касетних боєприпасів – тимчасовий захід, поки не будуть розгорнуті потужності для виробництва звичайних артилерійських боєприпасів.
Читайте також:
Зеленський незабаром може приїхати в Нью-Йорк — Bloomberg з'ясувало причину
Глава Пентагону оцінив перспективи подальшого контрнаступу ЗСУ
ЗСУ досягли успіхів в районі Старомайорського та Бахмуту — Генштаб