Глава МЗС РФ Сергій Лавров за підсумками зустрічі глав МЗС "Нормандської четвірки" заявив, що є домовленість щодо відведення озброєнь на Донбасі і забезпечення припинення вогню, також сторони підтвердили необхідність проведення виборів на сході України.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на УНН.
"Головним (на зустрічі) було те, що всі ми хочемо виконати повністю домовленості, які були зафіксовані лідерами чотирьох країн в Мінську в лютому минулого року - з питань забезпечення безпеки, відведення озброєнь, з питань гуманітарної допомоги, економічного відновлення і відновлення зв'язку і з питань політичного врегулювання цього конфлікту", - сказав він журналістам.
"Є у нас цілий набір домовленостей, що стосуються забезпечення безпеки, дотримання режиму припинення вогню, відведення озброєнь, посилення контролю за тим, як це озброєння зберігається на складах, щоб воно звідти не зникало", - зазначив Лавров.
Також, як повідомляють РІА Новини, глава МЗС Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр після зустрічі "Нормандської четвірки" заявив, що питання щодо організації підготовки виборів в Донбасі є складним і погляди сторін різняться.
"Ми все ще не можемо прийти до консенсусу з питання місцевих виборів на Донбасі. Організація підготовки до них є складною і погляди відрізняються. Складно досягти консенсусу, але вперше пропозиції української сторони обговорювалися разом із російською стороною. Ми також говорили, хто може брати участь у цих виборах. Також обговорили проблему біженців і переселенців, які живуть на території України і Росії. Ми порадилися і є кілька пропозицій, зокрема спробуємо протягом наступних декількох місяців досягти компромісу щодо політичного процесу. Я сподіваюся, що цей компроміс буде чітким і ми побачимо реальні кроки. І Росія, і Україна співпрацюватимуть разом заради безпеки на Донбасі", - зазначив Франк-Вальтер Штайнмаєр.
Крім цього, Лавров повідомив, що глави МЗС "Нормандської четвірки" підтвердили необхідність проведення виборів на Донбасі і загальної амністії.
"Багато часу ми присвятили політичним аспектам Мінських домовленостей. Головний підсумок полягає в тому, що було підтверджено взаємозалежне рішення всіх проблем. Це стосується і виборів до місцевих органів самоврядування на Донбасі, це стосується і необхідності ухвалити в Україні закон про особливий статус Донбасу, і стосується питань відображення цього статусу в Конституції України, і, звичайно ж, амністії, так як проводити вибори і врегулювати конфлікт, не забезпечивши національного примирення, просто неможливо", - сказав Лавров.
Також варто відзначити, що, за словами міністра закордонних справ України Павла Клімкіна, обговорювалося питання політв'язнів.
"Сьогодні день народження Надії Савченко і з цієї причини сьогоднішня зустріч була для мене дуже емоційною. Я дуже щасливий і дуже радий, що колеги з Німеччини і Франції підтримали мене в питанні політичних ув'язнених в Росії, в Криму, на Донбасі. Мене глибоко зачепила інформація про листи матерів наших заручників і наших полонених і я наполягав на тому, що нам потрібен "прорив" в питанні людей, яких незаконно утримують в Росії і на Донбасі", - повідомив Клімкін.
Також він розповів, що сторони не досягли згоди з виборів на Донбасі.
"Ми не дійшли згоди. Російська сторона представила свої варіанти виборчого законодавства. Але я сказав пану Лаврову, що ми здатні самі написати українське законодавство, і ніякі поради нам не потрібні", - зазначив він.
"Таким чином, в цьому питанні у нас немає ніякого прогресу, і ми працюватимемо над цим питанням далі", - додав міністр.
Раніше "Нормандська четвірка" говорила про те, що сторони конфлікту на Донбасі повинні звільнити або обміняти всіх заручників до 30 квітня.
- Категорія
- Україна
- Дата публікації