У Стокгольмі, де стартував Нобелівський тиждень, володарем премії в області фізіології і медицини став Йошинорі Осумі з Токійського технологічного інституту за вивчення самопоїдання клітин.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на РБК.
"Ці відкриття привели до нової парадигми в нашому розумінні того, як клітини самі утилізують свій вміст. Відкриття Осумі проклали дорогу до розуміння фундаментальної важливості аутофагії (процес деградації та утилізації клітин - ред.) Для безлічі фізіологічних процесів: наприклад, пристосування до голоду або для відповіді на інфекції", - сказали в Нобелівському комітеті.
Уперше феномен самопоїдання клітин був виявлений вченими в 1960-х роках. Біологи звернули увагу, що клітини можуть знищувати власний вміст, складаючи його в певну подобу мішків за мембранами, де цей вміст утилізувався. Вирішальний внесок у розуміння цього процесу і вніс Осумі в ході серії експериментів в 1990-і роки. Для цього він спочатку вивчив і описав аутофагію в пекарських дріжджах, потім довів, що подібний процес відбувається і в клітинах людини.
У минулому році Нобелівську премію з медицини вручили групі біологів Юю Ту (Китай), Сатоші Омура (Японія) і Вільяму Кемпбеллу (США). Китаянка, японець і американець ірландського походження отримали нагороду Нобелівського комітету за розробку нових методів лікування хвороб.
Як повідомляв ONLINE.UA, раніше українська вчена Марина Родніна стала лауреатом престижної премії імені Лейбніца, яка в грошовому вираженні перевершує Нобелівську.
- Категорія
- Світ
- Дата публікації