До 2018 року Росія залишиться без грошей Резервного фонду, які вона використовує для підтримки свого національного бюджету, якщо ціни на нафту не виростуть найближчим часом, йдеться в звіті московської Вищої школи економіки.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Business Insider.
На думку аналітиків, яких цитує The Times, Росія палить свої золотовалютні резерви із загрозливою швидкістю, тому що один з секторів, які значною мірою сприяють її економіці - нафта - зараз переживає глобальну цінову кризу.
На цьому тижні Мінфін Росії повідомив, що резервний фонд, який призначений для покриття дефіциту державного бюджету країни, скоротився до 23 млрд фунтів стерлінгів ($30,6 млрд), з 67 мільярдів фунтів у 2014 році.
Відповідно до старих звітів The Wall Street Journal, для покриття витрат Росії потрібно, щоб ціна на нафту була на рівні $20 за барель. У той час як доповідь Вищої школи економіки не говорить про те, яка ціна на нафту потрібна Росії, рух цін на нафту протягом останніх двох років показує, що навіть при $50 за барель Росія несе значні фінансові втрати.
Ціни на нафту знизилися з більш ніж $100 за барель у червні 2014 року до $46 за барель. У якийсь момент в цьому році ціна на нафту наближалася до позначки $20 за барель. І хоча, здається, що ціна на нафту зараз постійно відновлюється - це не так. Ціни на нафту на превелику силу намагаються піднятися і підтримувати зростання вище $50 за барель:
Графік: Bloomberg
Ціни на нафту різко впали через надлишкову пропозицію на ринку.
Росія і Саудівська Аравія в числі найважливіших видобувачів нафти на планеті, а Саудівська Аравія при цьому є де-факто лідером ОПЕК - блоку нафтовидобувних країн. Росія, поряд з США, є одним з двох найбільших нафтовиків, що не входять в ОПЕК. Нафтова політика двох держав чинить глибокий вплив на ринки.
На засіданні ОПЕК в квітні, де обговорювалося питання заморожування виробництва, Саудівська Аравія відмовилася співпрацювати, якщо Іран не приєднається до цієї угоди. У підсумку зустріч закінчилася провалом.
Проте Росія і Саудівська Аравія починають працювати разом, зі зростаючою надією на вирішення масивного перенасичення в нафтовій промисловості.
Нагадаємо, раніше
про те, що запорукою політичної ваги в світі є повний контроль над ринками збуту і природними багатствами.