Національне агентство з питань запобігання корупції поділилося з українськими громадянами важливою та екстреною новиною. Антикорупціонери попереджають, що відтепер українські високопосадовці можуть приймати подарунки будь-якої вартості від будь-яких осіб та "віддячувати" своїм дарувальникам. Окрім того, наголошується, що через рішення Конституційного Суду України (КСУ) від 27.10.2020 № 13-р/2020 Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) втратило можливість складати протоколи про адміністративні правопорушення, у тому числі стосовно порушення чиновниками встановлених законом обмежень щодо одержання подарунків. Про це інформує ONLINE.UA з посиланням на допис НАПК у Фейсбук.
За словами фахівців, тепер українські чиновники можуть почуватися вільно при отриманні коштовних подарунків та "віддячувати" дарувальникам, уникаючи відповідальності, адже саме судді КСУ зруйнували механізм протидії таким правопорушенням.
"Якщо чиновник отримав подарунок, а потім на знак подяки виніс рішення на користь дарувальника, то таке рішення вважається ухваленим в умовах конфлікту інтересів та підлягає скасуванню. Проте через рішення КСУ НАЗК не зможе скласти протоколи про адміністративні правопорушення та звернутися до суду із позовом про скасування таких рішень", — прокоментував ситуацію очільник НАЗК Олександр Новіков.
Хто серед високопосадовців, які тепер можуть приймати подарунки?
● Президент України;
● Прем’єр-міністр та міністри Кабінету Міністрів України, їхні заступники;
● народні депутати України;
● судді та прокурори;
● члени Вищої ради правосуддя та члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України;
● члени Центральної виборчої комісії;
● Голова Національного банку України, його заступники;
● члени Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку;
● члени Антимонопольного комітету України;
● Голова Фонду державного майна України, його заступники;
● Голова Державної митної служби України, його заступники;
● Голова державної фіскальної служби України;
● Секретар Ради національної безпеки і оборони України, його заступники;
● Керівник Офісу Президента України, його заступники;
● інші державні службовці категорії “А” та “Б”, посадові особи місцевого самоврядування, віднесені до першої - третьої категорій.
"Через рішення Конституційного Суду України від 27.10.2020 № 13-р/2020 робота НАЗК лишається заблокованою... Попри це, ми віримо, що законодавці знайдуть правові шляхи врегулювання цієї ситуації", — наголосили антикорупціонери.
Як повідомляв ONLINE.UA, нещодавно стало відомо про новий розкол в КСУ.