Відомий мандрівник Євген Іхельзон
розповів про те, що для багатьох жителів колишніх радянських республік Центральної Азії Україна є справжньою Європою і світочем демократії.
Про це він повідомив в інтерв'ю ONLINE.UA.
«Україна - це задвірки Європи, привабливі для колишнього СРСР, як альтернатива диктатурам і деспотіям!» - підкреслив він.
Мандрівник розповів, що українці не стали повертатися до витоків, хоча деякі політичні сили їх до цього і закликали.
«У нас не відбулося повернення до витоків. Хоча є політичні сили, які закликають до цього повернення: від вишиванок, українських обрядів до шанування Бандери - ось це якраз витоки. Але цього не відбувається тому, що ми під великим впливом Європи - європейський тренд перемагає націоналістичний», - переконаний він.
Крім того, Іхельзон розповів, що в Узбекистані є три напрямки суспільного життя: російський, ісламський і націоналістичний.
«І націоналістичний там переміг - вони повернулися в дискурс минулого. І у них немає вектора, який міг би вивести їх з традиційного суспільства», - зазначив він.
Водночас президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв раніше заявляв про те, що його країна хоче вступити в Євросоюз, «вони відчували, що це їм може дати якийсь поштовх до розвитку - принаймні, інституційний, їм корисно буде побудувати інститути за європейським зразком».
«А ось Україна перебуває в цьому природно. Тому, хоча ми вважаємо, що ми відсталі, забиті, але для жителів Центральної Азії Україна - світоч демократії. Ми для них саме "Європа", - заявив він.
Крім того, мандрівник розповів, наскільки сильно змінилося життя в Центральній Азії після розвалу СРСР.
«Республіки Середньої Азії Радянського Союзу змінили життя дуже сильно, вони побачили майбутнє певним чином і повернулися до своїх культурних традицій. Вони себе повністю декомунізували, дерусифікували, і життя там зовсім інше, немає відчуття, що ми величезний час жили в одній країні взагалі. Так, в деяких країнах ще говорять російською мовою - це єдине, що залишилося», - резюмував він.
Повний текст