В цілому з моменту початку процесу очищення української банківської системи в Україні можуть закрити до 100 проблемних банків, які ще до 2014 року були неспроможними, при цьому нині з ринку виведені більше 85 банків.
Таку думку в своєму блозі на ONLINE.UA висловив економіст Борис Кушнірук.
«З політичної точки зору тема, безумовно, вигідна. Багато людей постраждали від того, що банки збанкрутували. Інша справа, що реальна ситуація полягає в тому, що ці банки збанкрутували далеко не сьогодні. Фактично, банкрутство банківської системи ми мали, починаючи з 2008-2009 років», - сказав Кушнірук.
«Саме в той період, після значного буму банківського кредитування, виникла ситуація, коли настала криза, і у нас до половини всіх активів банків були проблемними. Це не означає, що всі вони були абсолютно безнадійними, за деякі з них були застави, але ці застави знецінилися в багато разів», - продовжив економіст.
«Наприклад, раніше однокімнатна квартира десь могла коштувати 100 тисяч доларів, і далеко не в центрі міста. А зараз, дай Бог, щоб її за 30-35 тисяч продати. Тому, в результаті такого знецінення активів в банківській системі, весь банківський бізнес виявився фактично в стані прихованого банкрутства», - вважає Кушнірук.
Читайте також: Єдиний спосіб перемогти корупцію в Україні
«Ще коли її призначали на посаду (главу НБУ Валерію Гонтареву - Ред.), я відзначав, що перед Національним банком стоять три основні завдання: стабілізація курсу гривні, грошово-кредитна політика, яка б стимулювала розвиток економіки, і третє завдання - дуже важливе і дуже непопулярне - закриття значної кількості банків», - продовжив Кушнірук.
«І я вже тоді називав цифру, що нам доведеться закрити як мінімум до ста банків», - сказав економіст.
«Події показують, що зараз вже закрито понад 85-ти. Це я до чого? Насправді, більшість цих банків перетворилися задовго до 2014 року, коли прийшла Гонтарева, на подобу таких собі фінансових пірамід, в яких коштів клієнтів вже давно не було, вони були розкрадені», - сказав Кушнірук.
«Проблема не тільки в тому, що ці банки вкрай небезпечні для економіки, для фізичних осіб, для юридичних осіб, де теж величезні втрати є. Вони є дуже поганими для економіки, так як споживають громадські ресурси, тому що депозити і фізичних осіб, і юридичних осіб - це суспільний ресурс», - додав економіст.
Більше читайте в блозі Бориса Кушнірука на ONLINE.UA: В Україні можуть закрити ще 30-40 банків