Командир відділення розвідки в 34 батальйоні Збройних Сил України, колишній луганський активіст Костянтин Ільченко розповів про те, як люди колишнього лідера фракції Партії регіонів, екс-депутата Олександра Єфремова, затриманого за підозрою в сепаратизмі і причетності до створення так званої ЛНР, відбирали у бізнесменів підприємства на Донбасі .
Про це Ільченко заявив в інтерв'ю ONLINE.UA.
Довгі роки Ільченко виступав проти діяльності Олександра Єфремова, в минулому багаторічного губернатора Луганської області, якого Ільченко називає одним з представників "луганської мафії".
Ільченко розповів ONLINE.UA історію про власну спробу попрацювати в бізнесі на Луганщині, коли в 1996 році він взяв в оренду шахту "Травнева" об'єднання "Свердловантрацит".
«У мене все виходило, і я виступав для них («луганської мафії" - Ред.) головним подразником. Якраз в цей час я підписав фінансовий меморандум з німецькою інвестиційною компанією. Всю суму називати не буду, але меморандум передбачав перший блок траншей на суму 20 000 000 доларів США», - згадує Ільченко.
«Ми вже підходили до банківських операцій - і ось ця обставина взагалі мало не вбила місцевих "князів"! Якби ці гроші зайшли, то я став би точкою тяжіння не тільки в Свердловську, але і в Луганській області», - продовжує колишній луганський бізнесмен.
«Я міг би ще кілька шахт взяти, а потім стати мером, нардепом - коротше, починалася вже велика політика. Були спроби залякати мене за допомогою братви, але вони зрозуміли, що це на мене не діє», - продовжує Ільченко.
«І вони пішли іншим шляхом: приїхав ставленик Єфремова Володимир Курбацький, голова правління "Луганськобленерго", і звинуватив нас у тому, що ми не платимо за електроенергію. А у мене був договір з "Свердловантрацитом", я постачав їм "штиб" (похідний продукт від видобутку кам'яного вугілля, - ONLINE.UA), розплачувався таким чином за електроенергію», - розповідає Ільченко.
«Я запропонував Курбацькому зробити звірку, отримав у відповідь відмову. Без будь-яких підстав Курбацький відключив подачу електроенергії на шахту. До всього іншого, він скоїв посадовий злочин, відключивши нас навіть від "броні", тобто тепер шахта не могла провітрювати виробітки і відкачувати ґрунтові води», - згадує Ільченко.
«Це була середина 1997 року. Відключення тривало близько чотирьох місяців, і за цей час ми втратили шахту», - підсумовує співрозмовник ONLINE.UA.
Нагадаємо, 1 серпня
.
Раніше
.
Пізніше
.
Більше читайте на ONLINE.UA: При Ефремове и Королевской шахты на Луганщине просто резали на металл — пострадавший о схемах