Президент Росії Володимир Путін
може маніпулювати геополітичною позицією президента Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогада шляхом тиску на питання ескалації курдського конфлікту.
Таку думку в своєму відеоблозі на ONLINE.UA висловив президент Центру глобалістики "Стратегія ХХІ" Михайло Гончар.
«Відомо, що для Туреччини болючою проблемою є курдське питання. Схід країни - це територія Турецького Курдистану, курди давно ведуть боротьбу за створення незалежної держави, не тільки в Туреччині», - розповів Гончар.
«Якщо вони мають певні успіхи на території Іраку, де фактично існує така курдська "держава", то на території Туреччини, де проживає найбільше курдів, ведеться збройна боротьба», - продовжив експерт.
«Вона була відновлена в минулому році, а перед цим півтора десятиліття діяв режим перемир'я. Туреччина стурбована цією проблемою. Особливо вона занепокоїлася цим після того, як бойовики Робочої партії Курдистану знищили з російського переносного зенітно-ракетного комплексу «Стріла» вертоліт турецьких ВПС», - вважає Гончар.
«Причому зробили це демонстративно, в Youtube з'явилися відповідні кадри, де видно, що все це робиться з російської зброї. Тобто Москва натякнула Анкарі, що рахунок 1:1: ви збили наш бомбардувальник Су-24, ми знищили ваш вертоліт американського виробництва. Можемо зробити і куди більше, натякає Москва», - продовжує експерт.
«А в минулому році, якраз в ці дні рік тому, бойовики з Курдської робочої партії підірвали протягом шести тижнів чотири основних трубопроводи, що йдуть через схід Туреччини: нафтопровід «Баку-Тбілісі-Джейхан», газопровід «Баку-Тбілісі-Ерзурум», газопровід з території Ірану і нафтопровід «Кіркук-Джейхан» з Іраку до Туреччини», - заявив Гончар.
«Зрозуміло, що це теж натяк з боку Москви Туреччині: не варто реалізовувати якісь амбітні мегапроекти, не порадившись з Москвою, бо рука Москви може в один прекрасний момент перервати їх функціонування. В Анкарі цей натяк зрозуміли», - резюмував експерт.