Стало відомо, як Росія використовує суперечності України з її союзником
Категорія
Політика
Дата публікації

Стало відомо, як Росія використовує суперечності України з її союзником

Стало відомо, як Росія використовує суперечності України з її союзником
Джерело:  online.ua

Політичний експерт Євген Магда вважає, що Росія користується  проблемними моментами в історії України та Польщі, і вважає, що необхідно залучити для вирішення історичних проблем фахівців.


Про це він написав у статті на ONLINE.UA.


"Важливим для України і Польщі є питання історичної пам'яті, оскільки проблемних моментів у відносинах між нашими народами вистачає. Петро Порошенко підкреслив, що існуючі суперечності не повинні бути використані третьою стороною. У нього є підстави так говорити: представники фракції КПРФ російської Держдуми вже виступили за визнання "волинського геноциду". Попередньо глави держав домовилися до грудня домогтися ефективного діалогу з історичних питань ", - йдеться в статті.


"Однак, ситуація може обернутися несподіваним чином: в українському парламенті зареєстрований проект постанови про визнання дій Польщі щодо українців в 1919-1951 роках геноцидом. Його автором є Олег Мусій, колишній міністр охорони здоров'я, який став депутатом-мажоритарником у Львівській області. Цей проект підказує легкий шлях для багатьох парламентарів "дати відповідь" польському Сейму, але навряд чи такий сценарій спростить ситуацію. На жаль, українські парламентарії нинішнього скликання куди охочіше йдуть по шляху легких рішень, а не намагаються системно вирішувати проблеми", - продовжив політичний експерт.


"Україна і Польща сьогодні потрібні один одному, і це підтвердила спільна  Декларація, підписана двома президентами. Ні Київ, ні Варшава не отримають найближчим часом більш вірного союзника, і існуючі суперечності не повинні затьмарювати цей факт. Однак і враховувати інтереси один одного необхідно. Очевидно, що польський Сейм не стане скасовувати "геноцидну" постанову, що відповідає інтересам представлених в законодавчому органі партій. Тому історичні проблеми варто віддати на суд фахівців, можливо, із залученням третьої сторони. Наприклад, американець Тімоті Снайдер не має сантиментів і відмінно знає історію регіону, як і британець Норман Дейвіс", - резюмував Магда.


Більше  читайте в статті на ONLINE.UA: Сюрпризи на тлі "геноциду": чого чекати Україні від найближчого союзника.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?