Завдяки млявій боротьбі з контрабандою на окуповані території Донбасу Україна допомагає бойовикам так званих ДНР і ЛНР наповнити бюджет і сформувати на середній клас, що надає їм значну допомогу.
Про це в інтерв'ю ONLINE.UA заявив ветеран АТО і волонтер Родіон Шовкошитний.
"На окупованих територіях купа митниць, все що заходить з нашої сторони, що оподатковується, сплачується мито в так званий "республіканський банк ДНР". Що ж ми робимо, скажіть? Ми наповнюємо бюджет окупованих територій", — підкреслив він.
За його словами, українські силовики зараз можуть застосувати до контрабандистам тільки адміністративний кодекс — порушення порядку ведення господарської діяльності, при цьому порушників активно покривають у судах.
Читайте також: Бойовики ДНР недолуго забрехались про українську армію: в мережі висміяли ляп
"Мова йде про штрафи до 17 000 гривень. Якщо буде постійний порядок, там вже передбачена конфіскація, це вже може бути стимулом не потрапляти в руки закону. А так контрабандисти не особливо боялися", — заявив волонтер.
Шовкошитний додав, що "таким чином ми розвиваємо середній клас на окупованих територіях".
За словами волонтера, "протоколи доходили до суду (по нашій дільниці це Дружківський суд), і з 200 протоколів 90% було "заминусовано" — знаходили спільну мову з суддями".
"В Бахмуті, у сусідської групи — там майже 100% відхилені, відправлені "на доопрацювання". Застосована корупційна складова: простіше зайти до судді і дати йому чотири-п'ять тисяч, ніж платити за протоколом сімнадцять", - з гіркотою зазначив він.
Читайте также: На Донбасі масово легалізуються контрабандисти: розкрита схема
"Де-факто ми там (в окупованих районах Донбасу – Ред.) зараз маємо власне Придністров'ї, і ми зміцнюємо його економічно", — підкреслив він.
У той же час, "так зване "міністерство окупації" (Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України, — ONLINE.UA) простягає тему про те, що офіційно треба дозволити провезення 200 кілограмів вантажу замість 50".
"Розповідають, що "бабуся не може вийти купити поїсти, а їй добрий чоловік привезе продукти". А насправді в "Газель" можна посадити водія та ще трьох чоловік, на кожного записати по двісті кілограмів — от і рахуйте, скільки вийде", - заявив волонтер