Китай може захопити частину Росії через доступ до ресурсів, ринків і технологій.
Таку думку в інтерв'ю ONLINE.UA висловив російський публіцист і блогер Володимир Голишев.
"Для мене, жителя Півдня Росії, Китай - це інша планета. Чому мене повинна хвилювати його "експансія"? Це питання актуальне для територій, які з Китаєм межують - Південний Сибір, Забайкалля, Далекий Схід. Але якраз вони нічого не вирішують! У далекому-далекому Кремлі сидить тепла компанія вихідців з ленінградського підворіття і захоплено грає в "геополітичні шахи". Сьогодні у них "росіяни з китайцем - брати навік", а США "воюють з Росією на Донбасі". Завтра - "росіянин з американцем брати навік". Притому, що головне побажання США - щоб Росія стримувала Китай, служила йому противагою. Післязавтра концепція знову може змінитися", - підкреслив публіцист.
Читайте також: У Росії помітили розчарування розмовою Путіна і Трампа
"Що ми маємо в підсумку? Путін одним розчерком пера віддає Китаю острова на Амурі і здає в оренду тисячі гектарів сибірських земель (наприклад, в 2015 році компанія з КНР Zoje Resources Investment уклала договір про оренду 115 тисяч гектарів землі в Забайкальському краї Росії терміном на 49 років, - ONLINE.UA). Але ж прекрасно відомо, чим закінчується така "оренда"! Путін, здається, готовий виконати взагалі будь-китайське бажання. А що йому ще залишається в умовах перетворення Європи з головного торгового партнера у "ворога і супостата"? Де шукати нові ринки? Чим заміщати європейські товари?", - додав Голишев.
"Таким чином, саме через "кремлівських шахістів" китайська експансія може придбати загрозливий для жителів прикордонних територій масштаб і формат. Хоча сам по собі рух китайців на північ - природний процес. Це депресивний регіон, який освоювався Російською імперією і СРСР за рахунок європейської частини. Причому, ключову роль в його освоєнні зіграли українці. Після розпаду СРСР величезні території за Уралом прийшли в запустіння. РФ - осколок СРСР в межах РРФСР - самостійно не в змозі їх підтримувати. Було б дивно, якби південний сусід не виявляв до цих землів інтерес", - продовжив він.
Читайте також: Кремль спробує позбутися Донбасу найближчим часом, є два варіанти - політолог
"Але треба розуміти, що китайці - прагматики. І "експансія по-китайськи" зовсім не схожа на анексію Криму. Що окупують китайці? Університети в США, ринки в Австралії і Малайзії. І в Росію вони проникають своїми товарами і робочими руками. Цікавить китайців, в першу чергу, інфраструктура російських міст. Потім - природні ресурси: ліс, корисні копалини (наприклад, "Програма співробітництва на 2009-2018 роки" передбачає спільну розробку російських родовищ, але переробні і виробляючі підприємства повинні будуватися на китайській території, - ONLINE.UA), - впевнений блогер. - Так, в результаті російсько-китайський кордон може переїхати далеко на північ. Але це для Китаю не є самоціллю. Адже доступ до ресурсів, ринків і технологій сьогодні значить набагато більше, ніж території".
"Кремлівські ленінградці", як відомо, все роблять навпаки - не так, як китайці. Був у складі України депресивний регіон, постійно вимагав дотацій. Росія, в результаті відкритого вторгнення, для чогось склала цей хомут на шию, створивши при цьому масу нерозв'язних проблем - і собі, і "облагодіяним" кримчанам, і всьому світу", - резюмував Голишев.