Вчені з американського Університету Тафтса прийшли до висновку, що вживання в їжу помідорів знижує ризик розвитку жирової хвороби печінки, раку і запалення органу. Вказано, що позитивний ефект дає каротиноїдний пігмент лікопен, який міститься в томатах, передає ONLINE.UA з посиланням на MedicalXpress.
"Дослідники заражали потомство мишей печінковим канцерогеном. Після чого їх годували нездоровою їжею з високим вмістом жирів з томатним порошком, що містить лікопен або без нього. Після чого експерти оцінили стан печінки гризунів. Виявилося, що годування піддослідних томатним порошком запобігало надмірному росту онкоклітин у печінці. Також це сприяло зменшенню кількості бактерій, що викликають запалення", - сказано в повідомленні.
За словами авторів дослідження, лікопен краще засвоюється організмом при споживанні томатів або томатного порошку, ніж речовина окремо. Це пояснили тим, що в помідорах містяться додаткові корисні речовини – вітаміни Е і C, мінерали і харчові волокна.
Варто зазначити, щоб вберегти печінку від хвороб, необхідно щодня вживати щодня 2-3 помідори або одну порцію томатного соусу.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що вчені з Великої Британії прийшли до висновку, що речовини, які містяться в звичайній капусті, захищають людину від появи у неї раку прямої і товстої кишки.